Rybářský rozcestník

Candát v županu

Filety z candáta potřené máslem a posypané nastrouhaným křenem, zabalené do schwarzwaldské šunky, rozložené na plech vyložený pečícím papírem, pak upečené v troubě.

2 náročnost
25 minut
+ hodina odpočinutí masa  
candátcandátcandát
 • 500 g filetů z candáta
 • 200 g schwarzwaldské šunky
 • 2 lžíce nastrouhaného křenu
 • citronová šťáva
 • mletý pepř
 • máslo
 • Příprava

  1. Filety z candáta pokapeme citronovou šťávou, pozor nesolíme. Necháme hodinu odpočinout, potom filety osušíme, utěrkou.
  2. Filety potřeme máslem, posypeme křenem a zabalíme celé do plátků schwarzwaldské šunky, je slaná, proto se filety nesolí.
  3. Zabalené filety rozložíme na plech vyložený pečícím papírem. Vložíme do vyhřáté trouby, pečeme 10-12 minut při 180 °C, až šunka začne zlátnout a pouštět šťávu.
  4. Podáváme s vařenými brambory a zeleninou.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

  Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

  Tinktura z koňského kaštanu

  Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

  Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

  Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.