Rybářský rozcestník

Bylinkovo-paprikové máslo

Bylinkami, solí, cibulí a sladkou mletou paprikou dochucené povolené máslo, vytvarované do tvaru válečku, vychlazené, vhodné jako příloha k pečeným, dušeným nebo grilovaným rybám.

1 náročnost
15 minut
+ doba vychlazení  
Bylinkovo-paprikové máslo
 • 200 g másla
 • 2 lžíce nadrobno nasekaných bylinek (lze použít i sušené!)
 • 1 lžíce prolisované cibule
 • 1/2 lžičky mleté sladké papriky
 • 1/4 lžičky bylinkové soli
 • Příprava

  1. Povolené máslo utřeme spolu s nasekanými bylinkami
  2. Dochutíme prolisovanou cibulí, mletou sladkou paprikou a bylinkovou solí, opět důkladně propracujeme
  3. Vytvarujeme váleček, který zabalíme do alobalu nebo potravinářské fólie, necháme v ledničce ztuhnout.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.