Rybářský rozcestník

Pěnové EVA disky na dlouhé návazce

Zásobníky na návazce s pěnovými disky jsou vhodné především na dlouhé návazce, ovšem pokud je použijete i na ty kratší, rozhodně tím nic nezkazíte. Boxy na návazce s EVA disky jsou velmi přehledné. Díky nim se mě konečně podařilo udělat si pořádek v těch mých použitých návazcích, co ještě nejsou na vyhození a mohu je na další výpravě opět použít.

BoxyBoxyBoxy

Na českém rybářském trhu existuje několik firem, které nabízí, pod svoji značkou, právě pěnové EVA disky a to jak samotné, tak celé boxy. Především na dlouhé návazce na řeku, nebo na návazce pro chytání ve vodním sloupci, jsou to nejlepší řešení na skladování a přehlednost již použitých návazců. Měkké EVA cívky totiž chrání zapíchnutý háček a zaoblené hrany pak zabraňují poškození nebo rozmotání návazce.

Pěnové disky se špendlíkem zajisté šetrné uložení i dlouhých návazců bez zamotání…

Většinou, když mé návazce, namotané na pěnových cívkách, nějaký rybář u vody uviděl, pěkně přehledně seřazené v uzavíratelných boxech a neznal toto řešení, ihned se pídil po tom, kde je lze koupit. Opravdu jde o vtipně vyřešený problém s uskladněním dlouhých, již použitých návazců. Vřele boxy s pěnovými disky a špendlíky doporučuji pro všechny, co používají delší návazce, ale skvělé jsou i na ty kratší.

Nejčtenější články

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….