Rybářský rozcestník

Pěnové EVA disky na dlouhé návazce

Zásobníky na návazce s pěnovými disky jsou vhodné především na dlouhé návazce, ovšem pokud je použijete i na ty kratší, rozhodně tím nic nezkazíte. Boxy na návazce s EVA disky jsou velmi přehledné. Díky nim se mě konečně podařilo udělat si pořádek v těch mých použitých návazcích, co ještě nejsou na vyhození a mohu je na další výpravě opět použít.

BoxyBoxyBoxy

Na českém rybářském trhu existuje několik firem, které nabízí, pod svoji značkou, právě pěnové EVA disky a to jak samotné, tak celé boxy. Především na dlouhé návazce na řeku, nebo na návazce pro chytání ve vodním sloupci, jsou to nejlepší řešení na skladování a přehlednost již použitých návazců. Měkké EVA cívky totiž chrání zapíchnutý háček a zaoblené hrany pak zabraňují poškození nebo rozmotání návazce.

Pěnové disky se špendlíkem zajisté šetrné uložení i dlouhých návazců bez zamotání…

Většinou, když mé návazce, namotané na pěnových cívkách, nějaký rybář u vody uviděl, pěkně přehledně seřazené v uzavíratelných boxech a neznal toto řešení, ihned se pídil po tom, kde je lze koupit. Opravdu jde o vtipně vyřešený problém s uskladněním dlouhých, již použitých návazců. Vřele boxy s pěnovými disky a špendlíky doporučuji pro všechny, co používají delší návazce, ale skvělé jsou i na ty kratší.

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Dva roky na rybách s mini karavanem

V loni na jaře jsem si pořídil skříňový přívěs Mini Cargo TF 4 S PLUS 750 kg. Jde o přívěs, který se přímo nabízí k přestavbě na mini karavan. Vzhledem k tomu, že byl nejlevnější na trhu, koupil jsem ho a začal používat jako obytný domeček na kolečkách právě na mých delších výpravách k vodě. A dnes nelituji této koupi, ba naopak! Přizpůsobil jsem si ho na dlouhé výpravy a dnes si život u vody bez něj už neumím představit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím