Rybářský rozcestník

Obalovací pasta a olovo

A máme tu další vychytávku pro zapálené rybáře. Olovo s dírou zaplněnou obalovací pastou, to je jedna z možností, jak vtipně zatraktivnit lovné místo. Obalovací pasta vtlačená do volného prostoru olova dokáže nalákat ryby přímo k háčku a pomalu rozpustná vydrží pracovat pro rybáře pěkně dlouho.

obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovacíolovo-pastaolovo-pastaolovo-pastaolovo-obalovacíolovo-obalovacíolovo-pasta-montážfizz

Obalovací pasta je hit již několika rybářských sezón. Dá se využít několika způsoby. Nastražit jako kulička či kapka na háček a ten tak schovat, obalit pastou boilies, pelety, ale i další nástrahy, nebo ji můžeme například obalit olovo či vmáčknout obalovací pastu do otvoru olova. Tuto možnost já rád využívám při dalekých hodech, kdy se nám tenčí možnosti, jak zakrmit a tak zatraktivnit lovné místo například při chytání na boilies koule či pelety zavěšené na přívěsu háčku.

Obalovací pasta a olovo s dírou….

Nejlepší je použít stejnou chuť a aroma stejné, jako nástrahy, co máme na háčku, ale není to podmínkou. Hlavní cíl je přilákat ryby na místo, kde nám leží háček a to umí obalovací pasty skvěle. Rozhodně stojí za to je vyzkoušet a třeba s nimi i obalit olovo nebo využít a vyplnit prostor, co některá olova nabízejí.

Příklad využití obalovací pasty….

Další rybářské tipy a vychytávky najdete v naší sekci článků zde: Rybářské vychytávky

Autor textu i fotografií: Jiří Langer

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím