Rybářský rozcestník

Obalovací pasta a olovo

A máme tu další vychytávku pro zapálené rybáře. Olovo s dírou zaplněnou obalovací pastou, to je jedna z možností, jak vtipně zatraktivnit lovné místo. Obalovací pasta vtlačená do volného prostoru olova dokáže nalákat ryby přímo k háčku a pomalu rozpustná vydrží pracovat pro rybáře pěkně dlouho.

obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovacíolovo-pastaolovo-pastaolovo-pastaolovo-obalovacíolovo-obalovacíolovo-pasta-montáž

Obalovací pasta je hit již několika rybářských sezón. Dá se využít několika způsoby. Nastražit jako kulička či kapka na háček a ten tak schovat, obalit pastou boilies, pelety, ale i další nástrahy, nebo ji můžeme například obalit olovo či vmáčknout obalovací pastu do otvoru olova. Tuto možnost já rád využívám při dalekých hodech, kdy se nám tenčí možnosti, jak zakrmit a tak zatraktivnit lovné místo například při chytání na boilies koule či pelety zavěšené na přívěsu háčku.

Obalovací pasta a olovo s dírou….

Nejlepší je použít stejnou chuť a aroma stejné, jako nástrahy, co máme na háčku, ale není to podmínkou. Hlavní cíl je přilákat ryby na místo, kde nám leží háček a to umí obalovací pasty skvěle. Rozhodně stojí za to je vyzkoušet a třeba s nimi i obalit olovo nebo využít a vyplnit prostor, co některá olova nabízejí.

Příklad využití obalovací pasty….

Další rybářské tipy a vychytávky najdete v naší sekci článků zde: Rybářské vychytávky

Autor textu i fotografií: Jiří Langer

Nejčtenější články

Swinger nahrazený kolíčkem na prádlo a gumou

Nahradit rozbitý swinger kolíčkem na prádlo a gumou napadlo mého kamaráda poměrně nedávno. V nouzi si prostě rybář musí umět poradit. Ovšem všechny nás šokovalo, že celý systém pak fungoval lépe, jako s klasickým swingerem.

Hák na zajištění prutu

Občas za to ryby umějí pěkně vzít, zvláště ty větší. Pak nezbývá, než být nachystaný, sedět u prutů a stihnout okamžitě zareagovat. Ovšem hlavně při delších výpravách být stále ve střehu prostě není možné. Pak se hodí mít pruty pěkně zajištěné, aby ryby neměli šanci je stáhnout do vody.

Velké sousto z kukuřice pro větší kapry

Velké sousto vyselektuje drobnější ryby a tak záběr přijde jen od většího kusu. To docílíme použitím více kukuřic najednou napíchnutých na přívěs háčku s očkem uvázaného pomocí bezuzlového vázání …

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím