Rybářský rozcestník

Obalovací pasta a olovo

A máme tu další vychytávku pro zapálené rybáře. Olovo s dírou zaplněnou obalovací pastou, to je jedna z možností, jak vtipně zatraktivnit lovné místo. Obalovací pasta vtlačená do volného prostoru olova dokáže nalákat ryby přímo k háčku a pomalu rozpustná vydrží pracovat pro rybáře pěkně dlouho.

obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovacíolovo-pastaolovo-pastaolovo-pastaolovo-obalovacíolovo-obalovacíolovo-pasta-montážfizz

Obalovací pasta je hit již několika rybářských sezón. Dá se využít několika způsoby. Nastražit jako kulička či kapka na háček a ten tak schovat, obalit pastou boilies, pelety, ale i další nástrahy, nebo ji můžeme například obalit olovo či vmáčknout obalovací pastu do otvoru olova. Tuto možnost já rád využívám při dalekých hodech, kdy se nám tenčí možnosti, jak zakrmit a tak zatraktivnit lovné místo například při chytání na boilies koule či pelety zavěšené na přívěsu háčku.

Obalovací pasta a olovo s dírou….

Nejlepší je použít stejnou chuť a aroma stejné, jako nástrahy, co máme na háčku, ale není to podmínkou. Hlavní cíl je přilákat ryby na místo, kde nám leží háček a to umí obalovací pasty skvěle. Rozhodně stojí za to je vyzkoušet a třeba s nimi i obalit olovo nebo využít a vyplnit prostor, co některá olova nabízejí.

Příklad využití obalovací pasty….

Další rybářské tipy a vychytávky najdete v naší sekci článků zde: Rybářské vychytávky

Autor textu i fotografií: Jiří Langer

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím