Rybářský rozcestník

Kukuřičné zakrmovací koule do většího proudu

Pokud potřebujeme lovit ryby ve větším proudu, musíme vyřešit otázku, jak přilákat a pak udržet ryby na lovném místě. Zakrmení, díky rychle tekoucí vodě, je poněkud problematické, ale je to nutností, pokud si chceme dobře zachytat. Já s oblibou občas používám zakrmovací koule, které navíc propojím lepidlem na červy, ty se i v proudu udrží poměrně dlouho na místě, kde se snažím něco chytnout.

kukuřičnékukuřičnékukuřičnékukuřičnékukuřičnékukuřičnékukuřičnékukuřičnékukuřičné

Tyto koule se hodí nejen do proudné vody, ale také na stojaté vody do míst, kde drobotina nenechá na dně nic na pokoji, co je k jídlu. Díky větším pevným koulím, z kterých se jen postupně uvolňují vrstvy krmení, tak docílíme, že i na ty větší a pomalejší ryby něco zbyde. 🙂

Co budeme potřebovat na kukuřičné zakrmovací koule? Kromě lepidla na červy nebo na rybí partikl samozřejmě samotnou nakládanou kukuřici. Může být i vařená, natural nebo i ochucená, pak drobný štěrk, jen malá zrnitost, to aby koule rychleji dopadly na dno a držely i v proudu, dále trochu nějaké krmítkové směsi, ale stačí jen strouhanka, případně další dobroty, co chcete přidat ke kukuřici. Ale moc bych to nepřeháněl, kukuřice by měla být hlavní složkou těchto koulí.

Lepidlo na červy lze použít i na partikl…

Jemný štěrk…

Postup:

Kukuřici s plechovky slijeme, necháme mírně proschnout, případnou suchou kukuřici naopak mírně navlhčíme. Štěrk také navlhčíme a necháme mírně proschnout. Pak kukuřici zasypeme lepidlem a necháme 30 minut působit, přihodíme písek, popřípadě další krmnou složku, promícháme a ještě necháme lepidlo chvíli působit. Pak vytvarujeme koule, ty necháme pěkně zaschnout a máme hotovo. Já osobně ještě přidávám drobné mikro peletky s chutí halibut, kukuřici se štěrkem pak ještě mírně zasypávám krmítkovou směsí, hlavně tehdy, pokud jdu chytat s feederovým prutem více na jemno a jde mi nejen o kapry, ale i o cejny, plotice či další drobnější ryby.

Zakrmovací koule z kukuřice a dalších dobrot slepená pomocí lepidla na červy….

Kapři kukuřici milují….

Slovo závěrem

Oproti klasickým zakrmovacím koulím, například s pojivem hlíny, tyto koule jsou těžší, proto rychleji dopadnou na dno, také lépe drží i ve větším proudu a hlavně pomaleji se rozpadají, než koule, kde pojivá složka je strouhanka či hlína, nebo i jiná lepivá složka. Lepidlo na červy či přímo na partikl je sice o něco dražší, ale zase si pak dobře zachytáte a to rozhodně stojí za to.

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím