Rybářský rozcestník

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

methodmethodkrmitko-peletky-krabicka-zvlhcenimethod-feeder-podzim-2018-krmitkomethod-feedr-krmitko-hacek-s-ockem-cerviky1

Zrnitost krmných směsí při chytání s feeder krmítky volíme podle četnosti záběrů.

  • záběry do 10 minut – volíme jemné práškové krmení

  • záběry do 30 minut – vhodná střední zrnitost krmení

  • více jak 30 minut – nasazujeme hrubozrnné krmení nebo i drobné mikro peletky

Jemné práškové krmení volíme tehdy, pokud záběry přicházejí do 10 minut. Také pokud lovíme na mělčinách. Pokud ale čekáme déle na záběr, pak volíme větší zrnitost krmení. To nasazujeme také tehdy, pokud chytáme na větších hloubkách především pak drobnější ryby. Hrubozrnné krmení či drobné mikro peletky pak volíme tehdy, pokud lovíme větší ryby a nebo chytáme opravdu v hluboké vodě.

A proč? Čím je krmení jemnější, tím rychleji se ve vodě rozpustí. V proudné vodě pak síla proudu také hraje velkou roli, jemné krmení se rychleji vymyje z krmítka. A tak obecně platí, že čím větší proud a hloubka, tím dáváme krmení s většími zrny.

TIP: Proti rychlému rozpuštění krmení lze bojovat i tím, že krmení více upěchujeme (stlačíme).

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím