Rybářský rozcestník

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

methodmethodkrmitko-peletky-krabicka-zvlhcenimethod-feeder-podzim-2018-krmitkomethod-feedr-krmitko-hacek-s-ockem-cerviky1

Zrnitost krmných směsí při chytání s feeder krmítky volíme podle četnosti záběrů.

  • záběry do 10 minut – volíme jemné práškové krmení

  • záběry do 30 minut – vhodná střední zrnitost krmení

  • více jak 30 minut – nasazujeme hrubozrnné krmení nebo i drobné mikro peletky

Jemné práškové krmení volíme tehdy, pokud záběry přicházejí do 10 minut. Také pokud lovíme na mělčinách. Pokud ale čekáme déle na záběr, pak volíme větší zrnitost krmení. To nasazujeme také tehdy, pokud chytáme na větších hloubkách především pak drobnější ryby. Hrubozrnné krmení či drobné mikro peletky pak volíme tehdy, pokud lovíme větší ryby a nebo chytáme opravdu v hluboké vodě.

A proč? Čím je krmení jemnější, tím rychleji se ve vodě rozpustí. V proudné vodě pak síla proudu také hraje velkou roli, jemné krmení se rychleji vymyje z krmítka. A tak obecně platí, že čím větší proud a hloubka, tím dáváme krmení s většími zrny.

TIP: Proti rychlému rozpuštění krmení lze bojovat i tím, že krmení více upěchujeme (stlačíme).

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby

Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

Trn (osten) se silikonovou zarážkou – šikovná pomůcka pro nastražení pop up boilie pod háček

Velmi praktická pomůcka pro rybáře v situaci, kdy chtějí pod háček napíchnout nějakou PopUp nástrahu a nemají po ruce vhodný návazec s háčkem a přívěsem pod ním.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím