Rybářský rozcestník

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

methodmethodkrmitko-peletky-krabicka-zvlhcenimethod-feeder-podzim-2018-krmitkomethod-feedr-krmitko-hacek-s-ockem-cerviky1

Zrnitost krmných směsí při chytání s feeder krmítky volíme podle četnosti záběrů.

  • záběry do 10 minut – volíme jemné práškové krmení

  • záběry do 30 minut – vhodná střední zrnitost krmení

  • více jak 30 minut – nasazujeme hrubozrnné krmení nebo i drobné mikro peletky

Jemné práškové krmení volíme tehdy, pokud záběry přicházejí do 10 minut. Také pokud lovíme na mělčinách. Pokud ale čekáme déle na záběr, pak volíme větší zrnitost krmení. To nasazujeme také tehdy, pokud chytáme na větších hloubkách především pak drobnější ryby. Hrubozrnné krmení či drobné mikro peletky pak volíme tehdy, pokud lovíme větší ryby a nebo chytáme opravdu v hluboké vodě.

A proč? Čím je krmení jemnější, tím rychleji se ve vodě rozpustí. V proudné vodě pak síla proudu také hraje velkou roli, jemné krmení se rychleji vymyje z krmítka. A tak obecně platí, že čím větší proud a hloubka, tím dáváme krmení s většími zrny.

TIP: Proti rychlému rozpuštění krmení lze bojovat i tím, že krmení více upěchujeme (stlačíme).

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Haltýř z pračky

Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

Stravování u vody – krabičková metoda

Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

VIKING – elektrická energie pro vaše dobrodružství

Tento článek je pro všechny, kteří aspoň jednou chtěli na rybách nabíjet svoje telefony, sonary, nebo si pustit přenosnou televizi a nechtěli pro nabíjení používat standardní a hlučné benzínové generátory.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím