Rybářský rozcestník

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

methodmethodkrmitko-peletky-krabicka-zvlhcenimethod-feeder-podzim-2018-krmitkomethod-feedr-krmitko-hacek-s-ockem-cerviky1

Zrnitost krmných směsí při chytání s feeder krmítky volíme podle četnosti záběrů.

  • záběry do 10 minut – volíme jemné práškové krmení

  • záběry do 30 minut – vhodná střední zrnitost krmení

  • více jak 30 minut – nasazujeme hrubozrnné krmení nebo i drobné mikro peletky

Jemné práškové krmení volíme tehdy, pokud záběry přicházejí do 10 minut. Také pokud lovíme na mělčinách. Pokud ale čekáme déle na záběr, pak volíme větší zrnitost krmení. To nasazujeme také tehdy, pokud chytáme na větších hloubkách především pak drobnější ryby. Hrubozrnné krmení či drobné mikro peletky pak volíme tehdy, pokud lovíme větší ryby a nebo chytáme opravdu v hluboké vodě.

A proč? Čím je krmení jemnější, tím rychleji se ve vodě rozpustí. V proudné vodě pak síla proudu také hraje velkou roli, jemné krmení se rychleji vymyje z krmítka. A tak obecně platí, že čím větší proud a hloubka, tím dáváme krmení s většími zrny.

TIP: Proti rychlému rozpuštění krmení lze bojovat i tím, že krmení více upěchujeme (stlačíme).

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Má první rybářská výprava, aneb důkladná domácí příprava

Ano, je to tu, mám platné rybářské doklady, něco jsem se o rybách naučil a tak konečně mohu k vodě si pěkně zachytat. Ale kam vyrazit? A co si kromě základní rybařiny ještě vzít s sebou? Také znalost místa, kde chci chytat, mě může zajistit úspěšný lov, proto neváhejte a poraďte se se zkušenými rybáři, ti vám rádi poradí, kam vyrazit.

Co dělat, když přední brzda navijáku nejde utáhnout

Už se vám někdy stalo, že jste chtěli dotáhnout brzdu navijáku a ono to nešlo? Je to velký průšvih, protože pak nejde ani navinout nahozenou nástrahu ke břehu. Člověk si nějak poradí, ale naviják je s prokluzující brzdou prostě nefunkční. Většinou jde o stržení závitu ve středu krytu brzdy. Co s tím, vyhodit naviják? Ne! Jedno relativně prosté a levné řešení existuje. Lze obrátit mosazný střed.

Základní dělení rybářských navijáků

Rozhodně není dobré podcenit samotný výběr navijáku, je to totiž důležitá součást celé rybářské výbavy. Právě kvalitní, dobře zvolený, naviják může velmi zpříjemnit nejen samotné zdolávání ryb, ale i ostatní práci s prutem. A naopak nekvalitní, nebo nevhodně zvolený naviják, dokáže zkazit celý zážitek z rybaření, nebo případně dokonce zapříčinit ztrátu případného úlovku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím