Rybářský rozcestník

Lov z lodě s rodinou

Vyrážím v sobotu s rodinou, na jednu noc, na naší nádhernou přehradu. Moc si od jedné noci neslibujeme ale třeba se nějaká ryba povede. Nalodíme se a vyrážíme na místo, volíme mělčí vody přehrady kapři by měli pomalu jít do tření, tak se snad nějaký povede.

Po ukotvení lodě, vyvážíme pruty na začátek volíme nástrahy pop-up mastodontbaits kosa a mango s PVA v kterém máme nadrcený boilies stejné příchutě. Jízda necelé dvě hodiny po vyvezení prutů záběr, ryba upadne, další zaběr se to opakuje do třetice to stejné, musíme něco změnit nasazujeme jiné návazce, volíme nástrahy boilies s pop-up.

Na jednom prutu se držím stále taktiky ronie-rig s pop-up kosa od mastodontbaits. Přichází záběr na roníčko, vytahuji krásného šupíka ale je to ještě prďola, za chvíli zase v akci roníčko a zase prďola v podání lysce, no nic musím změnit taktiku těch kapřích miminek jak říká moje malá už bylo dost. Dvě ořízlé koule boiliesu chill banana 24 mm s pop-up chill banana 16 mm volím na jeden prut, na druhý prut volím stejnou taktiku s příchutí KOSA, moje žena volí podobnou taktiku alo kombinuje sladkou s masovou pop-up nástrahou. Za 20 minut půlnoc, jízda až se kouří s navijáku manželka zdolá kapra 7,5 kg což na tuhle těžkou vodu je krásná ryba, 10 minut před půlnoci jízda a máme tu krásný dabl já s rybou 6 kg.

Ráno ve čtyři vyvážíme pruty a jdeme si lehnout, usínám s představou jaké by bylo chytnout na téhle vodě rybu přes 10 kg, sotva zaspím záběr na prut s nástarhou chill banana 24 mm s pop-up stejné příchutě, vidím vlasec na vodě, který jede po proudu zaplavené řeky, tohle nebude malá ryba, hned po zvednutí prutu ze stojanu cítím obrovský tah, nasedám do člunu a vyrážím za rybou, po deseti minutách s prutem prohnutým až pod loď uvidím tělo nádherného lysce, tohle je on ten co jsem si ho přál, v duchu si říkám ten má určitě deset kilo. Na váze s odečteným sakem 9,85 kg kousíček ale i tak super. Zavážím prut zpět a jdu si lehnout.

Sotva zavřu oči další jízda tentokrát na KOSU, panáček tvořený 2x24mm s popkou 16 mm, tak tenhle nejde ani zastavit po proudu mě táhne jak sobí spřežení od santy klause, po 10 minutách se nacházím asi 300 metrů od lodi, ryba začíná být unavená a já uvidím to zvíře tak tohle je sen si říkám tohle bude určitě přes 10 kg, podebírám nádherného šupíka. Vracím se k lodi plný adrenalinu v tom na mě mává moje žena s otázkou tak co, tak tomu neuvěříš. Kapra jdeme vážit a na váze 14,20 kg. Nafotíme fotky uděláme krátké video pro malou Jolanku, která spinká a nechceme ji budit. Chvíli si říkám že je to sen, nemůžu stále uvěřit, na vodě kde se mi nikdy nedařilo a jezdím na tuhle vodu pravidelně jenom letos tři výpravy bez záběru a teď tohle.

Vyvážím prut a volím stejnou nástrahu prostě KOSA ta šlape….

Celý článek najdete na www.mastodontbaits.com/cz zde: Lov z lodě s rodinou

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?