Rybářský rozcestník

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Foto_JestrabiceFoto_Sterkac_Zajeci2Fishsurfing_logo2

Ubytování na sportovních vodách

Podle rybářské sociální sítě Fishsurfing je velmi oblíbeným místem soukromý rybářský revír v Jestřabicích. Tato šestihektarová plocha s hloubkou až 7 metrů nabízí bohaté zarybnění, včetně trofejních ryb, možnost lovu až na tři pruty a pro děti do 10 let v doprovodu dospělého tu nabízí prut zdarma. Ubytování je zde možné přímo u vody nebo v apartmánu nad rybářským srubem.

Mezi další sportovní vody, které patří podle Fishsurfingu mezi nejnavštěvovanější, lze zařadit místo s názvem Štěrkáč Zaječí. To nabízí až 14 hektarů plochy se zarybněním kaprů, amurů, štik, sumců, jeseterů i vyzy velké. V areálu kromě ubytování v chatkách nabízí také občerstvení, samostatné toalety, sprchy a parkování.

Camping na svazových vodách

Pro milovníky klasiky v podobě autokempů tu máme dva tipy. Prvním je Autocamp Wilsonka na Dalešické přehradě o rozloze 480 hektarů, který je zasazen do překrásné přírody a nabízí ubytování v chatkách, karavanech, obytných vozech i stanech. Samozřejmostí je sociální zařízení. V dalším autokempu podél Luhačovické přehrady, pak nabízí navíc i půjčovnu lodí, šlapadel a paddleboardů. Celá rodina si může přijít na své a rybáři si mohou užít kapří osádku téměř bez bílé ryby, až s 21kilovými úlovky.

Posledním tipem od největší rybářské sociální sítě je Osada Zrůbek, která leží na pravém břehu Vltavy mezi nádržemi Slapy a Kamýk. Kromě rybaření zde návštěvníky láká také možnost výletů na kole, pešky ale i loďkou. Přespat pak můžete v nově zrekonstruovaných chatkách.

Zaujaly vás vybrané tipy? Další zajímavá česká i evropská místa naleznete přímo na sociální síti Fishsurfing, v sekci mapy. Ta je zdarma a kromě propojení s rybářskou komunitou nabízí i různé funkce, které se na cestách za lovem budou hodit. Jednou z nich je právě unikátní mapa státních a soukromých revírů a ubytování po celé Evropě.

Poznámka redakce:

Fishsurfing je rybářská sociální síť, která je ke stažení jako aplikace pro Android, iOS a zároveň dostupná na webových stránkách (www.fishsurfing.com). Momentálně má téměř jeden milion stažení, a kromě propojení rybářské komunity napříč Evropou nabízí také spoustu užitečných funkcí. Ta hlavní je unikátní mapa státních a soukromých revírů, doplněná o možnosti ubytování u vody či služby lokálních rybářských průvodců. Dále zde uživatelé mohou naleznout galerii úlovků, autorský obsah v podobě článků a nově i rybářský bazar. Aplikace je zdarma a ke stažení zde:

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.