Rybářský rozcestník

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Foto_JestrabiceFoto_Sterkac_Zajeci2Fishsurfing_logo2

Ubytování na sportovních vodách

Podle rybářské sociální sítě Fishsurfing je velmi oblíbeným místem soukromý rybářský revír v Jestřabicích. Tato šestihektarová plocha s hloubkou až 7 metrů nabízí bohaté zarybnění, včetně trofejních ryb, možnost lovu až na tři pruty a pro děti do 10 let v doprovodu dospělého tu nabízí prut zdarma. Ubytování je zde možné přímo u vody nebo v apartmánu nad rybářským srubem.

Mezi další sportovní vody, které patří podle Fishsurfingu mezi nejnavštěvovanější, lze zařadit místo s názvem Štěrkáč Zaječí. To nabízí až 14 hektarů plochy se zarybněním kaprů, amurů, štik, sumců, jeseterů i vyzy velké. V areálu kromě ubytování v chatkách nabízí také občerstvení, samostatné toalety, sprchy a parkování.

Camping na svazových vodách

Pro milovníky klasiky v podobě autokempů tu máme dva tipy. Prvním je Autocamp Wilsonka na Dalešické přehradě o rozloze 480 hektarů, který je zasazen do překrásné přírody a nabízí ubytování v chatkách, karavanech, obytných vozech i stanech. Samozřejmostí je sociální zařízení. V dalším autokempu podél Luhačovické přehrady, pak nabízí navíc i půjčovnu lodí, šlapadel a paddleboardů. Celá rodina si může přijít na své a rybáři si mohou užít kapří osádku téměř bez bílé ryby, až s 21kilovými úlovky.

Posledním tipem od největší rybářské sociální sítě je Osada Zrůbek, která leží na pravém břehu Vltavy mezi nádržemi Slapy a Kamýk. Kromě rybaření zde návštěvníky láká také možnost výletů na kole, pešky ale i loďkou. Přespat pak můžete v nově zrekonstruovaných chatkách.

Zaujaly vás vybrané tipy? Další zajímavá česká i evropská místa naleznete přímo na sociální síti Fishsurfing, v sekci mapy. Ta je zdarma a kromě propojení s rybářskou komunitou nabízí i různé funkce, které se na cestách za lovem budou hodit. Jednou z nich je právě unikátní mapa státních a soukromých revírů a ubytování po celé Evropě.

Poznámka redakce:

Fishsurfing je rybářská sociální síť, která je ke stažení jako aplikace pro Android, iOS a zároveň dostupná na webových stránkách (www.fishsurfing.com). Momentálně má téměř jeden milion stažení, a kromě propojení rybářské komunity napříč Evropou nabízí také spoustu užitečných funkcí. Ta hlavní je unikátní mapa státních a soukromých revírů, doplněná o možnosti ubytování u vody či služby lokálních rybářských průvodců. Dále zde uživatelé mohou naleznout galerii úlovků, autorský obsah v podobě článků a nově i rybářský bazar. Aplikace je zdarma a ke stažení zde:

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.