Rybářský rozcestník

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

atraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucená

Sůl jako jedna ze složek různých krmných směsí nebo součást receptur pro výrobu boilies či pelet je dnes zkušeným rybářům docela známá. Ale ne každý ví, že ji lze s úspěchem využívat i jako obalovací složku například v tekutých dipech dipovaných nástrah. A pokud ji smícháme s něčím ostřejším, jako například s chilli kořením a pepřem, pak se stává často pro ryby neodolatelnou součástí rybářských nástrah.

Jak si připravit ochucenou sůl?

Do mlýnku na kávu nasypeme sůl, přidáme pepř, sušené chilli a vše chvíli pomeleme. Nebo můžeme chilli papričky podrtit v hmoždíři a sůl smíchat s pepřem a papričkami jen tak, například v uzavřené vhodné dózičce. Místo chilli papriček lze použít i hotové umleté chilli koření a klasický pepř nahradit například barevným mletým pepřem. Variací je mnoho.

Receptůru na ochucenou sůl najdete v naší kuchařce zde: Ochucená sůl jako atraktor pro boilies nebo pelety

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím