Rybářský rozcestník

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

atraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucená

Sůl jako jedna ze složek různých krmných směsí nebo součást receptur pro výrobu boilies či pelet je dnes zkušeným rybářům docela známá. Ale ne každý ví, že ji lze s úspěchem využívat i jako obalovací složku například v tekutých dipech dipovaných nástrah. A pokud ji smícháme s něčím ostřejším, jako například s chilli kořením a pepřem, pak se stává často pro ryby neodolatelnou součástí rybářských nástrah.

Jak si připravit ochucenou sůl?

Do mlýnku na kávu nasypeme sůl, přidáme pepř, sušené chilli a vše chvíli pomeleme. Nebo můžeme chilli papričky podrtit v hmoždíři a sůl smíchat s pepřem a papričkami jen tak, například v uzavřené vhodné dózičce. Místo chilli papriček lze použít i hotové umleté chilli koření a klasický pepř nahradit například barevným mletým pepřem. Variací je mnoho.

Receptůru na ochucenou sůl najdete v naší kuchařce zde: Ochucená sůl jako atraktor pro boilies nebo pelety

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

Chytání ryb před a po bouřce. A co za bouřky?

Asi každý rybář již zažil ty chvíle, kdy mu nad hlavou začaly létat blesky, hřmělo, zvedl se vítr a voda se změnila v běsnící živel. Co v těchto chvílích dělat? Já osobně bych v tento moment byl raději schovaný v autě, nebo dobře zakurtovaném brolíčku. Rozhodně ale není radno hrát si na piráty a přečkat bouřku v loďce. Ani pod stromem není ideální místo, kam se za bouřky schovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím