Rybářský rozcestník

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

atraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucená

Sůl jako jedna ze složek různých krmných směsí nebo součást receptur pro výrobu boilies či pelet je dnes zkušeným rybářům docela známá. Ale ne každý ví, že ji lze s úspěchem využívat i jako obalovací složku například v tekutých dipech dipovaných nástrah. A pokud ji smícháme s něčím ostřejším, jako například s chilli kořením a pepřem, pak se stává často pro ryby neodolatelnou součástí rybářských nástrah.

Jak si připravit ochucenou sůl?

Do mlýnku na kávu nasypeme sůl, přidáme pepř, sušené chilli a vše chvíli pomeleme. Nebo můžeme chilli papričky podrtit v hmoždíři a sůl smíchat s pepřem a papričkami jen tak, například v uzavřené vhodné dózičce. Místo chilli papriček lze použít i hotové umleté chilli koření a klasický pepř nahradit například barevným mletým pepřem. Variací je mnoho.

Receptůru na ochucenou sůl najdete v naší kuchařce zde: Ochucená sůl jako atraktor pro boilies nebo pelety

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.