Rybářský rozcestník

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

atraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucenáatraktor-ochucená

Sůl jako jedna ze složek různých krmných směsí nebo součást receptur pro výrobu boilies či pelet je dnes zkušeným rybářům docela známá. Ale ne každý ví, že ji lze s úspěchem využívat i jako obalovací složku například v tekutých dipech dipovaných nástrah. A pokud ji smícháme s něčím ostřejším, jako například s chilli kořením a pepřem, pak se stává často pro ryby neodolatelnou součástí rybářských nástrah.

Jak si připravit ochucenou sůl?

Do mlýnku na kávu nasypeme sůl, přidáme pepř, sušené chilli a vše chvíli pomeleme. Nebo můžeme chilli papričky podrtit v hmoždíři a sůl smíchat s pepřem a papričkami jen tak, například v uzavřené vhodné dózičce. Místo chilli papriček lze použít i hotové umleté chilli koření a klasický pepř nahradit například barevným mletým pepřem. Variací je mnoho.

Receptůru na ochucenou sůl najdete v naší kuchařce zde: Ochucená sůl jako atraktor pro boilies nebo pelety

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím