Rybářský rozcestník

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

HliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkové

Asi nebude nikdo tahat hliníkové schody na jednodenní vycházku k vodě. Ale pokud se chystáte rozbalit tábor u vody na více dní, pak se na takovou rybářskou výpravu může hodit vychytaný nápad mého kamaráda Davida, použít k nástupu a výstupu z naší lodě mírně upravené hliníkové schůdky. Mohou se hodit i k jiným účelům, například k vytažení většího sumce! 🙂

Jak ukazují obrázky v galerii, moc to nechce. Uříznout dvě zadní nohy v ostrém úhlu a přidělat ke schůdkům zajišťovací provaz, který pojistí možnost, že se s námi břeh utrhne. Stejně se vyplatí část břehu seříznout rýčem a zkontrolovat, zda není moc podemletý.  Také se hodí zacvaknout na schůdky nějakou karabinu, kterou pak zajistíme loď. Je to velmi praktické!

Schůdky se hodí nejen jako molo pro lodě, ale například i k vytažení větší ryby…

TIP: Pod schody vložený kousek koberce, nebo jiného vhodného materiálu, například kus gumové podložky, zajistí, že se nebude hlína drolit do vody, znečišťovat schůdky a tak potažmo i nohy uživatele.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.