Rybářský rozcestník

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

HliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkové

Asi nebude nikdo tahat hliníkové schody na jednodenní vycházku k vodě. Ale pokud se chystáte rozbalit tábor u vody na více dní, pak se na takovou rybářskou výpravu může hodit vychytaný nápad mého kamaráda Davida, použít k nástupu a výstupu z naší lodě mírně upravené hliníkové schůdky. Mohou se hodit i k jiným účelům, například k vytažení většího sumce! 🙂

Jak ukazují obrázky v galerii, moc to nechce. Uříznout dvě zadní nohy v ostrém úhlu a přidělat ke schůdkům zajišťovací provaz, který pojistí možnost, že se s námi břeh utrhne. Stejně se vyplatí část břehu seříznout rýčem a zkontrolovat, zda není moc podemletý.  Také se hodí zacvaknout na schůdky nějakou karabinu, kterou pak zajistíme loď. Je to velmi praktické!

Schůdky se hodí nejen jako molo pro lodě, ale například i k vytažení větší ryby…

TIP: Pod schody vložený kousek koberce, nebo jiného vhodného materiálu, například kus gumové podložky, zajistí, že se nebude hlína drolit do vody, znečišťovat schůdky a tak potažmo i nohy uživatele.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím