Rybářský rozcestník

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

HliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkové

Asi nebude nikdo tahat hliníkové schody na jednodenní vycházku k vodě. Ale pokud se chystáte rozbalit tábor u vody na více dní, pak se na takovou rybářskou výpravu může hodit vychytaný nápad mého kamaráda Davida, použít k nástupu a výstupu z naší lodě mírně upravené hliníkové schůdky. Mohou se hodit i k jiným účelům, například k vytažení většího sumce! 🙂

Jak ukazují obrázky v galerii, moc to nechce. Uříznout dvě zadní nohy v ostrém úhlu a přidělat ke schůdkům zajišťovací provaz, který pojistí možnost, že se s námi břeh utrhne. Stejně se vyplatí část břehu seříznout rýčem a zkontrolovat, zda není moc podemletý.  Také se hodí zacvaknout na schůdky nějakou karabinu, kterou pak zajistíme loď. Je to velmi praktické!

Schůdky se hodí nejen jako molo pro lodě, ale například i k vytažení větší ryby…

TIP: Pod schody vložený kousek koberce, nebo jiného vhodného materiálu, například kus gumové podložky, zajistí, že se nebude hlína drolit do vody, znečišťovat schůdky a tak potažmo i nohy uživatele.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím