Rybářský rozcestník

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

HliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkové

Asi nebude nikdo tahat hliníkové schody na jednodenní vycházku k vodě. Ale pokud se chystáte rozbalit tábor u vody na více dní, pak se na takovou rybářskou výpravu může hodit vychytaný nápad mého kamaráda Davida, použít k nástupu a výstupu z naší lodě mírně upravené hliníkové schůdky. Mohou se hodit i k jiným účelům, například k vytažení většího sumce! 🙂

Jak ukazují obrázky v galerii, moc to nechce. Uříznout dvě zadní nohy v ostrém úhlu a přidělat ke schůdkům zajišťovací provaz, který pojistí možnost, že se s námi břeh utrhne. Stejně se vyplatí část břehu seříznout rýčem a zkontrolovat, zda není moc podemletý.  Také se hodí zacvaknout na schůdky nějakou karabinu, kterou pak zajistíme loď. Je to velmi praktické!

Schůdky se hodí nejen jako molo pro lodě, ale například i k vytažení větší ryby…

TIP: Pod schody vložený kousek koberce, nebo jiného vhodného materiálu, například kus gumové podložky, zajistí, že se nebude hlína drolit do vody, znečišťovat schůdky a tak potažmo i nohy uživatele.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Dipovací kleště, jejich použití

Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

FOR FISHING 2021

12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím