Rybářský rozcestník

Plnění PVA sáčku pomocí plničky

Plnička na naplnění PVA sáčků je taková šikovná pomůcka především pro kapraře. Existuje jednoduchý způsob, jak ji elegantně použít bez nutnosti zajistit sáček PVA páskou. Tady je návod.

PVA-pytlik2PVA-pytlik3PVA-pytlik4PVAPVAPVAPVAPVA

Plničku na PVA sáčky dnes koupíte v mnoha rybářských potřeb od několika výrobců. Skládá se ze samotné plničky, prstýnku, tedy kolečka na zajištění plničky ve smotaném stavu a také PVA sáčků, které většinou bývají součástí balení plničky. Sáčky se pak dají dokoupit samostatně. Jde opravdu o šikovnou pomůcku, jen je třeba vědět, jak ji použít. Níže máte foto postup, jak na to…

Pytlík oparně vyjmeme z balení, ostatní schováme zpět do sáčku. Na plničku navlékneme prstýnek, zajistíme tak pohodové nasazení sáčku…

…sáček začneme postupně plnit, nasypeme část krmení, pak vložíme háček s nástrahou, případně i s olovem, pokud používáte návazec s olovem, snažíme se, aby byla nástraha s háčkem (olovem) uprostřed sáčku, sáček plníme cca do dvou třetin pěkně kolem háčku s nástrahou…

…naplněný sáček zespodu několikrát otočíme, tak pytlík uzavřeme, okraje PVA pytlíku, co je navlečený na plničce, kolem dokola jemně nasliníme, plničkou pytlík protáhneme, okraje se úhledně nalepí na pytlík…

…naplněný pytlík provlečený plničkou má pěkný tvar a je důkladně uzavřený…

…ještě jemně nasliníme a přehneme spodní okraje pytlíku, není to sice třeba, ale snížíme tak odpor při náhozech…

… a můžeme nahodit. Kdo používá návazec s olovem, bude mít olovo s nástrahou a háčkem pěkně v pytlíku, kdo návazce nepoužívá, jako já, bude mu PVA pytlík vyset pod zátěží, ničemu to nevadí, jen při dalekých hodech je lepší mít závaží umístěné také v PVA pytlíku.

Další možností je sáček zamotat a uzavřít pomocí PVA pásky, ovšem slepení sáčku slinami je vtipnější metoda a hlavně funguje skvěle.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím