Rybářský rozcestník

Žebrové krmítko plné překvapení

I žebrové krmítko se dá použít jako nosič přidaných dobrot k základní zakrmovací směsi. Vhodné jsou drobné peletky, pečivo, ale i další krmné přísady vhodné na zatraktivnění samotné krmítkové směsi. Vleze se do něj například i hrstička přepůleného boilies.

žebrovéžebrovéžebrovéžebrovéžebrové

Opět jedna z vychytávek pro úspěšnější lov ryb, v tomto případě, při použití žebrového krmítka. Do něj se dá, při částečném obalení z jedné strany, nasypat například hrstička peletek, nebo dutinu krmítka můžeme „vycpat“ rohlíkem či střídkou chleba, kterou pak mohou ryby atakovat po rozpadu krmítkové směsi. Hrubé krmné komponenty pak na lovném místě vydrží déle a hlavně při větším množství výskytu drobné bílé ryby u krmítka, zůstane i kaprům něco málo na přilepšení. 🙂

Hlavně při lovu kaprů jde o snadný způsob, jak na lovné místo dopravit i hrubé krmení, co tam déle vydrží…

Nevíte, co je žebrové krmítko? Nevadí! Zde je článek o něm: Feederování s žebrovými krmítky

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Dva roky na rybách s mini karavanem

V loni na jaře jsem si pořídil skříňový přívěs Mini Cargo TF 4 S PLUS 750 kg. Jde o přívěs, který se přímo nabízí k přestavbě na mini karavan. Vzhledem k tomu, že byl nejlevnější na trhu, koupil jsem ho a začal používat jako obytný domeček na kolečkách právě na mých delších výpravách k vodě. A dnes nelituji této koupi, ba naopak! Přizpůsobil jsem si ho na dlouhé výpravy a dnes si život u vody bez něj už neumím představit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím