Rybářský rozcestník

Žebrové krmítko plné překvapení

I žebrové krmítko se dá použít jako nosič přidaných dobrot k základní zakrmovací směsi. Vhodné jsou drobné peletky, pečivo, ale i další krmné přísady vhodné na zatraktivnění samotné krmítkové směsi. Vleze se do něj například i hrstička přepůleného boilies.

žebrovéžebrovéžebrovéžebrovéžebrové

Opět jedna z vychytávek pro úspěšnější lov ryb, v tomto případě, při použití žebrového krmítka. Do něj se dá, při částečném obalení z jedné strany, nasypat například hrstička peletek, nebo dutinu krmítka můžeme „vycpat“ rohlíkem či střídkou chleba, kterou pak mohou ryby atakovat po rozpadu krmítkové směsi. Hrubé krmné komponenty pak na lovném místě vydrží déle a hlavně při větším množství výskytu drobné bílé ryby u krmítka, zůstane i kaprům něco málo na přilepšení. 🙂

Hlavně při lovu kaprů jde o snadný způsob, jak na lovné místo dopravit i hrubé krmení, co tam déle vydrží…

Nevíte, co je žebrové krmítko? Nevadí! Zde je článek o něm: Feederování s žebrovými krmítky

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Zakrmovací pachová krmítka

Dnes je docela trendy, při chytání ryb, používat různé umělé nástrahy, například napodobeniny brouků, mušek, rybek, či jiných potvůrek žijících pod vodou nebo i kolem vody. Dnešní moderní rybář však má ve svém arzenálu i jiné umělotiny, například umělou kukuřici. A tak není divu, že někdo vymyslel i variantu lovu ryb s krmítkem, ale bez krmení, jen s houbičkou umístěnou v krmítku, která po nadipování dělá ve vodě podobnou práci, jako klasická zakrmovací směs.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím