Rybářský rozcestník

Žebrové krmítko plné překvapení

I žebrové krmítko se dá použít jako nosič přidaných dobrot k základní zakrmovací směsi. Vhodné jsou drobné peletky, pečivo, ale i další krmné přísady vhodné na zatraktivnění samotné krmítkové směsi. Vleze se do něj například i hrstička přepůleného boilies.

žebrovéžebrovéžebrovéžebrovéžebrové

Opět jedna z vychytávek pro úspěšnější lov ryb, v tomto případě, při použití žebrového krmítka. Do něj se dá, při částečném obalení z jedné strany, nasypat například hrstička peletek, nebo dutinu krmítka můžeme „vycpat“ rohlíkem či střídkou chleba, kterou pak mohou ryby atakovat po rozpadu krmítkové směsi. Hrubé krmné komponenty pak na lovném místě vydrží déle a hlavně při větším množství výskytu drobné bílé ryby u krmítka, zůstane i kaprům něco málo na přilepšení. 🙂

Hlavně při lovu kaprů jde o snadný způsob, jak na lovné místo dopravit i hrubé krmení, co tam déle vydrží…

Nevíte, co je žebrové krmítko? Nevadí! Zde je článek o něm: Feederování s žebrovými krmítky

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?