Rybářský rozcestník

Feederová krmítka s křidélky nejen do bahna

Chytání na revírech s bahnitým dnem má svá úskalí i při použití feederových prutů. Právě při chytání na položenou může bahno znemožnit vůbec něco ulovit i díky nevhodně zvolenému typu krmítka. A jaké feederová krmítka se tedy vlastně hodí do bahna? Ale v tomto článku se dozvíte více! Například to, proč mají krmítka křidélka.

feederovánavazec-method-vazky-bahno2plastová

Na bahnitá dna musíme používat lehká, ale přitom tvarem objemná, krmítka. Skvělá jsou ta žebrová. U košíčkových feederových krmítek pak volíme ta, co opět méně váží ale jsou přitom robustnější.

Poslední dobou se mě do ruk dostaly krmítka z plastu, která mě osobně připadají jako ideální krmítka na bahnité dno. A díky jejich stabilizačním křidélkům umožňujícím přesné hody feederem do stejného místa a zároveň snadnější vytažení tohoto krmítka z vody, lze s těmito krmítky dosáhnout opravdu skvělých výsledků při chytání ryb a to nejen na bahnitém dně.

Plastová feeder krmítka se stabilizačními křidélky….

TIP na další článek k tématu „bahno“ a „feeder“: Chytání s method feeder krmítkem na bahnitém dně a ve vázkách

Text i foto: Jiří Langer, ReceptyOnLine.cz

Nejčtenější články

Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?