Rybářský rozcestník

Feederová krmítka s křidélky nejen do bahna

Chytání na revírech s bahnitým dnem má svá úskalí i při použití feederových prutů. Právě při chytání na položenou může bahno znemožnit vůbec něco ulovit i díky nevhodně zvolenému typu krmítka. A jaké feederová krmítka se tedy vlastně hodí do bahna? Ale v tomto článku se dozvíte více! Například to, proč mají krmítka křidélka.

feederovánavazec-method-vazky-bahno2plastová

Na bahnitá dna musíme používat lehká, ale přitom tvarem objemná, krmítka. Skvělá jsou ta žebrová. U košíčkových feederových krmítek pak volíme ta, co opět méně váží ale jsou přitom robustnější.

Poslední dobou se mě do ruk dostaly krmítka z plastu, která mě osobně připadají jako ideální krmítka na bahnité dno. A díky jejich stabilizačním křidélkům umožňujícím přesné hody feederem do stejného místa a zároveň snadnější vytažení tohoto krmítka z vody, lze s těmito krmítky dosáhnout opravdu skvělých výsledků při chytání ryb a to nejen na bahnitém dně.

Plastová feeder krmítka se stabilizačními křidélky….

TIP na další článek k tématu „bahno“ a „feeder“: Chytání s method feeder krmítkem na bahnitém dně a ve vázkách

Text i foto: Jiří Langer, ReceptyOnLine.cz

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.