Rybářský rozcestník

Feederová krmítka s křidélky nejen do bahna

Chytání na revírech s bahnitým dnem má svá úskalí i při použití feederových prutů. Právě při chytání na položenou může bahno znemožnit vůbec něco ulovit i díky nevhodně zvolenému typu krmítka. A jaké feederová krmítka se tedy vlastně hodí do bahna? Ale v tomto článku se dozvíte více! Například to, proč mají krmítka křidélka.

feederovánavazec-method-vazky-bahno2plastová

Na bahnitá dna musíme používat lehká, ale přitom tvarem objemná, krmítka. Skvělá jsou ta žebrová. U košíčkových feederových krmítek pak volíme ta, co opět méně váží ale jsou přitom robustnější.

Poslední dobou se mě do ruk dostaly krmítka z plastu, která mě osobně připadají jako ideální krmítka na bahnité dno. A díky jejich stabilizačním křidélkům umožňujícím přesné hody feederem do stejného místa a zároveň snadnější vytažení tohoto krmítka z vody, lze s těmito krmítky dosáhnout opravdu skvělých výsledků při chytání ryb a to nejen na bahnitém dně.

Plastová feeder krmítka se stabilizačními křidélky….

TIP na další článek k tématu „bahno“ a „feeder“: Chytání s method feeder krmítkem na bahnitém dně a ve vázkách

Text i foto: Jiří Langer, ReceptyOnLine.cz

Nejčtenější články

První chytání, aneb, co musí udělat rybář, než začne chytat

Máme platné rybářské dokumenty, doma jsme si udělali přípravu a vše potřebně nachystali k vodě, včetně svačiny a pití a právě jsme dorazili k vodě … co vše předchází chytání? Hodíme hned silon s návnadou do vody a začneme? Rozhodně ne!

Kačení máma, opeřený Rambo a Terminátor v jednom

O letošní letní výpravě na Sumce se s námi u vody skamarádila kačení rodinka, máma a její čtyři mladé. My je krmili, oni nás obšťastňovali svojí přítomností. Běda jiným kačenám, které nás chtěli také navštívit. Ty naše kačení máma hnala tak urputně, že z ní šel až strach.

Potlačení pachové stopy na nástrahách i návazcích

Některé ryby mají opravdu dobře vyvinutý čich. V zásadě se ryby dělí do dvou skupin, jedny mají vysoce vyvinutý čich, ale za to horší zrak a druhé mají výborný zrak, ale horší čich. A právě ty druhy, co dobře vnímají různé pachy, můžeme přelstít drobnou vychytávkou.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím