Rybářský rozcestník

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

bateriovýbateriovýbateriovýsolárníbateriový

Ta doba je dávno pryč, kdy rybář u vody nepotřeboval nic jiného, než dva bambusové pruty s navijákem, vlasec, pár háčků a nějakou tu nástrahu. Dnes toho k vodě taháme mnohem více. A některá ta naše rybářská udělátka fungují jen na elektrický proud. A to nemluvím o chytrých telefonech, tabletech a jiných žroutů elektřiny, bez kterých si dnes pobyt u vody, alespoň někteří z nás, ani neumí představit.

Kdo má rád trochu toho komfortu, rozhodně se na rybářských výpravách také neobejde bez ledničky či lodě s elektromotorem. Ale kde vzít tolik elektřiny, když zásuvky na revírech prostě nenajdeme? Někdo to řeší záložní auto baterií, ale ta se časem také vybije.

Mám tu pro vás řešení a tip na skvělou věc, bateriový generátor. Jedná se o multifunkční zařízení, která mají různé výstupy, například výstupní zásuvky AC napětí 2x 230V pro nabíjení a provoz veškeré domácí, ale i venkovní elektroniky a ostatních el. zařízení, USB výstupy, automobilové porty 12V a některé další.

U vody mám teď naprostou svobodu, co se elektřiny týče….

Na českém trhu existuje několik dovozců těchto generátorů. Stačí se porozhlédnout po internetu. Ceny nejsou zase tak malé, ale generátory umí zajistit elektřinu opravdu na dlouho. A ve spojení se solárními panely si sebou na ryby vlastně povezete takovou malou soukromou solární elektrárnu! A pokud nechcete investovat do solárního panelu, nevadí, bateriové generátory si můžete nabít doma, nebo například přímo u vody díky nabíjecímu adaptéru z vozidla, tedy ze zásuvky na 12 V.

Ovšem solární panely jsou skvělým doplňkem právě pro bateriové generátory. Pak jste u vody úplně svobodní, tedy co se elektřiny týče. My letos vyzkoušeli obě zařízení a mohu vám říci, že bez nich by ani tento článek nevznikl. A proč? Protože po třech týdnech u vody bych prostě měl notebook, tablet, ale i další má udělátka úplně vybitá.

Brzy vám v dalším článku představíme blíže bateriový generátor a solární panel od naší spřátelené firmy BONA SPES s.r.o., sponzora našeho webu pro letošní sezónu, co se zásobování elektřiny týče. Máte se na co těšit!

Text: Jiří Langer a web www.best-power.cz, foto: Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Atraktory ve spreji – šikovná pomůcka zkušeného rybáře

Atraktory jsou určeny výhradně pro zatraktivnění nástrah a návnad jak pro lov kaprovitých ryb, tak i pro lov dravců. Prodávají se v různých variantách, ale velmi oblíbené, hlavně u zkušených rybářů, jsou ve formě sprejů.

Metlička na míchání zakrmovacích směsí

Metlička na promíchání zakrmovacích směsí v kombinaci s bateriovou vrtačkou nám usnadní důkladné spojení všech vnadících složek. Jde o skvělého pomocníka. Právě správné promíchání zakrmovací směsi nám může pomoci k pěkným úlovkům.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím