Rybářský rozcestník

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

bateriovýbateriovýbateriovýsolárníbateriový

Ta doba je dávno pryč, kdy rybář u vody nepotřeboval nic jiného, než dva bambusové pruty s navijákem, vlasec, pár háčků a nějakou tu nástrahu. Dnes toho k vodě taháme mnohem více. A některá ta naše rybářská udělátka fungují jen na elektrický proud. A to nemluvím o chytrých telefonech, tabletech a jiných žroutů elektřiny, bez kterých si dnes pobyt u vody, alespoň někteří z nás, ani neumí představit.

Kdo má rád trochu toho komfortu, rozhodně se na rybářských výpravách také neobejde bez ledničky či lodě s elektromotorem. Ale kde vzít tolik elektřiny, když zásuvky na revírech prostě nenajdeme? Někdo to řeší záložní auto baterií, ale ta se časem také vybije.

Mám tu pro vás řešení a tip na skvělou věc, bateriový generátor. Jedná se o multifunkční zařízení, která mají různé výstupy, například výstupní zásuvky AC napětí 2x 230V pro nabíjení a provoz veškeré domácí, ale i venkovní elektroniky a ostatních el. zařízení, USB výstupy, automobilové porty 12V a některé další.

U vody mám teď naprostou svobodu, co se elektřiny týče….

Na českém trhu existuje několik dovozců těchto generátorů. Stačí se porozhlédnout po internetu. Ceny nejsou zase tak malé, ale generátory umí zajistit elektřinu opravdu na dlouho. A ve spojení se solárními panely si sebou na ryby vlastně povezete takovou malou soukromou solární elektrárnu! A pokud nechcete investovat do solárního panelu, nevadí, bateriové generátory si můžete nabít doma, nebo například přímo u vody díky nabíjecímu adaptéru z vozidla, tedy ze zásuvky na 12 V.

Ovšem solární panely jsou skvělým doplňkem právě pro bateriové generátory. Pak jste u vody úplně svobodní, tedy co se elektřiny týče. My letos vyzkoušeli obě zařízení a mohu vám říci, že bez nich by ani tento článek nevznikl. A proč? Protože po třech týdnech u vody bych prostě měl notebook, tablet, ale i další má udělátka úplně vybitá.

Brzy vám v dalším článku představíme blíže bateriový generátor a solární panel od naší spřátelené firmy BONA SPES s.r.o., sponzora našeho webu pro letošní sezónu, co se zásobování elektřiny týče. Máte se na co těšit!

Text: Jiří Langer a web www.best-power.cz, foto: Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Haltýř z pračky

Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

Stravování u vody – krabičková metoda

Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím