Rybářský rozcestník

Dlouhodobé máčení návazců v dipech háčkům nesvědčí!

V minulosti jsem běžně nechával návazce s nástrahou máčet i několik týdnů v různých dipech. Byla to chyba, letos se mě to dokonce dvakrát po sobě vymstilo. Nejprve se mě zlomil háček, podruhé pak přetrhl celý návazec. A proč? Protože dlouhodobé máčení návazců v některých dipech návazcům a především háčkům prostě nesvědčí.

oslabenýoslabenýoslabenýoslabenýnamoceni-navazce-zbaveni-pachu2

Některé dipy jsou poměrně nešetrné především k háčkům, ale ani návazcovým šňůrám nemusí dlouhodobé máčení v dipu prospívat. Je pravda, že není dip jako dip, přesto po mých letošních nehodách s návazci, kdy jsem přišel o pěkné trofejní ryby a to ke všemu těsně za sebou, jsem přestal s dlouhodobým máčením celých návazců v dipu spolu s nástrahou.

Nevěřil jsem tomu, ale po týdnu se háček v dipu stal tak křehkým, že se zlomil…

Nástrahy můžeme zalít dipem, nebo do dipu naložit, například přes noc, nebo i déle, ale pokud nástrahu navlékneme na návazec, například pod háček, pak dipy lze také použít, ale krátkodobě, například na 12 hodin, ale déle raději ne. Může se vám totiž stát, že více agresivní dip změní vlastnosti návazce, nebo dokonce oslabí háček. Alespoň mě se to stalo.

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.