Rybářský rozcestník

Dlouhodobé máčení návazců v dipech háčkům nesvědčí!

V minulosti jsem běžně nechával návazce s nástrahou máčet i několik týdnů v různých dipech. Byla to chyba, letos se mě to dokonce dvakrát po sobě vymstilo. Nejprve se mě zlomil háček, podruhé pak přetrhl celý návazec. A proč? Protože dlouhodobé máčení návazců v některých dipech návazcům a především háčkům prostě nesvědčí.

oslabenýoslabenýoslabenýoslabenýnamoceni-navazce-zbaveni-pachu2

Některé dipy jsou poměrně nešetrné především k háčkům, ale ani návazcovým šňůrám nemusí dlouhodobé máčení v dipu prospívat. Je pravda, že není dip jako dip, přesto po mých letošních nehodách s návazci, kdy jsem přišel o pěkné trofejní ryby a to ke všemu těsně za sebou, jsem přestal s dlouhodobým máčením celých návazců v dipu spolu s nástrahou.

Nevěřil jsem tomu, ale po týdnu se háček v dipu stal tak křehkým, že se zlomil…

Nástrahy můžeme zalít dipem, nebo do dipu naložit, například přes noc, nebo i déle, ale pokud nástrahu navlékneme na návazec, například pod háček, pak dipy lze také použít, ale krátkodobě, například na 12 hodin, ale déle raději ne. Může se vám totiž stát, že více agresivní dip změní vlastnosti návazce, nebo dokonce oslabí háček. Alespoň mě se to stalo.

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Dva roky na rybách s mini karavanem

V loni na jaře jsem si pořídil skříňový přívěs Mini Cargo TF 4 S PLUS 750 kg. Jde o přívěs, který se přímo nabízí k přestavbě na mini karavan. Vzhledem k tomu, že byl nejlevnější na trhu, koupil jsem ho a začal používat jako obytný domeček na kolečkách právě na mých delších výpravách k vodě. A dnes nelituji této koupi, ba naopak! Přizpůsobil jsem si ho na dlouhé výpravy a dnes si život u vody bez něj už neumím představit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím