Rybářský rozcestník

Dlouhodobé máčení návazců v dipech háčkům nesvědčí!

V minulosti jsem běžně nechával návazce s nástrahou máčet i několik týdnů v různých dipech. Byla to chyba, letos se mě to dokonce dvakrát po sobě vymstilo. Nejprve se mě zlomil háček, podruhé pak přetrhl celý návazec. A proč? Protože dlouhodobé máčení návazců v některých dipech návazcům a především háčkům prostě nesvědčí.

oslabenýoslabenýoslabenýoslabenýnamoceni-navazce-zbaveni-pachu2

Některé dipy jsou poměrně nešetrné především k háčkům, ale ani návazcovým šňůrám nemusí dlouhodobé máčení v dipu prospívat. Je pravda, že není dip jako dip, přesto po mých letošních nehodách s návazci, kdy jsem přišel o pěkné trofejní ryby a to ke všemu těsně za sebou, jsem přestal s dlouhodobým máčením celých návazců v dipu spolu s nástrahou.

Nevěřil jsem tomu, ale po týdnu se háček v dipu stal tak křehkým, že se zlomil…

Nástrahy můžeme zalít dipem, nebo do dipu naložit, například přes noc, nebo i déle, ale pokud nástrahu navlékneme na návazec, například pod háček, pak dipy lze také použít, ale krátkodobě, například na 12 hodin, ale déle raději ne. Může se vám totiž stát, že více agresivní dip změní vlastnosti návazce, nebo dokonce oslabí háček. Alespoň mě se to stalo.

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Územní přebor ZUS v LRU na plavanou kategorie U15 – U20

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor mládeže a LRU ve spolupráci s  ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní přebor ZUS v LRU na plavanou kategorie U15 – U20, jarní kolo……

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím