Rybářský rozcestník

Dutá umělá kukuřice, skvělý pomocník v místech přemnožených trumany či hlaváči

Aliho Hamidiho zná asi každý, kdo sleduje rybářská videa. Je to zdatný rybář známý především lovem velkých kaprů. Málo kdo ale ví, že začal podnikat a přivedl na rybářská trh několik zajímavých výrobků, které mohou rybářům pomoci k úspěšnému lovu nejen trofejních kaprů, ale i dalších vysněných ryb. Právě do této kategorie patří i dutá umělá kukuřice, která se dá nastražit jak na háček, tak také na přívěs háčku, tedy pod něj. Jde o super pomůcku, kterou využije rybář především všude tam, kde nástrahy atakují drobné ryby, především ty invazivní, jako trumani či hlaváči.

Alliuměláuměláuměláuměláumělá

Umělá dutá kukuřice od Aliho Hamidiho se dá plnit buď klasickou kukuřicí, tedy tvoří jakýsi obal nakládané, nebo i prostě uvařené kukuřice, nebo umělé kukuřice lze plnit různými pastami či například obalovacími těsty.

Testoval jsem obalovací pasty, které skvěle drží v těle kukuřice dost dlouho na to, aby ji měla čas najít i velká trofejní ryba. Pachová stopa by měla i na dálku přilákat ryby k háčku.

Samozřejmě lze na přívěs háčku napíchnout různé kombinace, nebo střídat „živou“ kukuřici s tou umělou a podobně. Variací je hodně. Důležité je, že umělá kukuřice přežije atak i hodně hladových ryb a tak se vám už nebude stávat, že budete chytat na prázdný háček a díky možnosti naplnit ji něčím lákavým, voňavým, nebo naopak smradlavým, určitě zvýší pravděpodobnost záběru.

One More Cast, ve zkratce OMC, přišla na trh i z dalšími pomocníky, které vymyslel Ali Hamidi a jeho parta. Určitě v budoucnu vyzkoušíme i je, ovšem zatím jsme se zamilovali do duté kukuřice, ta se stala ihned naším miláčkem, už se těšíme, jak nemile překvapíme trumeny na naší oblíbené Non Stopce! 🙂

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.