Rybářský rozcestník

Směs pro nosnice – skvělá krmítková směs

Jde o velmi levnou, přitom účinnou směs do krmítek. Směs pro nosnice stojí, oproti klasických rybářským krmítkovým směsím, pakatel, přitom po spaření horkou vodou a přidáním anglických vloček se z této směsi stává velice atraktivní krmítková směs pro kaprovité ryby. A také je úžasně lepivá, vydrží na krmítku i při velmi razantních náhozech.

SpařenáSpařenásměspříklad

Ne každý rybář si může dovolit kupovat drahé směsi do krmítek. Přitom ne vždy tyto fungují. Někteří rybáři na Labi používají lety prověřenou směs pro nosnice, která dokáže dokonale nahradit moderní speciální rybářské směsi.

A jak tedy upravit koupenou směs pro nosnice? Stačí ji spařit horkou vodou ideálně vodou z revíru, nebo dešťovkou. Po spaření a důkladném promíchání necháme směs chvíli odležet, pak ji zkontrolujeme, bude-li moc suchá, přidáme vařící vodu, bude-li naopak zbytečně mokrá, můžeme nastavit další směsí, nebo například přidat strouhanku.

A ještě tuto směs můžeme vytunit! Stačí do směsi přidat anglické vločky, ty ji sice nedodají žádnou další chuť, ale stane se atraktivnější díky barvě vloček.

TIP: Ideální je si tuto směs namíchat den předem, například večer před raním chytáním. A nezapomeňte ji důkladně uzavřít, například do kbelíku s dobře těsným a přilnavým deklem!

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….