Rybářský rozcestník

Směs pro nosnice – skvělá krmítková směs

Jde o velmi levnou, přitom účinnou směs do krmítek. Směs pro nosnice stojí, oproti klasických rybářským krmítkovým směsím, pakatel, přitom po spaření horkou vodou a přidáním anglických vloček se z této směsi stává velice atraktivní krmítková směs pro kaprovité ryby. A také je úžasně lepivá, vydrží na krmítku i při velmi razantních náhozech.

SpařenáSpařená

Ne každý rybář si může dovolit kupovat drahé směsi do krmítek. Přitom ne vždy tyto fungují. Někteří rybáři na Labi používají lety prověřenou směs pro nosnice, která dokáže dokonale nahradit moderní speciální rybářské směsi.

A jak tedy upravit koupenou směs pro nosnice? Stačí ji spařit horkou vodou ideálně vodou z revíru, nebo dešťovkou. Po spaření a důkladném promíchání necháme směs chvíli odležet, pak ji zkontrolujeme, bude-li moc suchá, přidáme vařící vodu, bude-li naopak zbytečně mokrá, můžeme nastavit další směsí, nebo například přidat strouhanku.

A ještě tuto směs můžeme vytunit! Stačí do směsi přidat anglické vločky, ty ji sice nedodají žádnou další chuť, ale stane se atraktivnější díky barvě vloček.

TIP: Ideální je si tuto směs namíchat den předem, například večer před raním chytáním. A nezapomeňte ji důkladně uzavřít, například do kbelíku s dobře těsným a přilnavým deklem!

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím