Rybářský rozcestník

Chytání štik s kačenkou a heavy feederovým prutem

Jde o jednu z hybridních technik lovu ryb, tedy vlastně tak trochu netradiční montáž a atypický styl, technika lovu například v extrémních podmínkách, kdy to prostě jinak nejde. Například při extra velké vodě po intenzivních lijácích.

hybridníhybridníhybridníhybridníhybridníštika

Tuto metodu lovu jsem letos již použil dvakrát. Vždy po silných, dlouho trvalých lijácích, kdy se voda částečně vylila z koryta a na hladině, ale i pod ní, plavalo velké množství nečistot včetně větví a celých stromů. Bylo po klasickém chytání na položenou, nešlo chytat ani na jemnou plavanou, či jinak.

Na klasickou průběžnou montáž s hokejkou jsem místo krmítka či olova zavěsil menší kačenku na dravce. Hokejku zajistil stoperem, aby držela kačenu v té vzdálenosti od háčku s nástrahou, jaká byla potřeba. Pak jen stačilo zavěsit háček na štikovém návazci a nástražní rybku za hřbet.

Takto se dalo, alespoň pod nohama za keřem na hloubkách, chytat štiky, ale i jiné dravce, co by je mohla zaujmout menší nástražní ryba na háčku. I když za velké vody dravci moc neloví, sumci nebo i štiky si dají někdy říci. Ze dvou pokusů mě jeden vyšel a já dostal pěknou, 90 cm dlouhou, 5 kg vážící štiku. To je důkaz, že i s kratším prutem, ne zrovna určeným na plavanou, lze chytat s kačenou zavěšenou pod špičkou prutu i když to není zrovna dlouhý speciál k tomu určený.

Výhodou celé této, vlastně provizorní, montáže je, že se prut nemusí vůbec převazovat, prostě se jen připne kačenka místo závaží či krmítka a nesmí se zapomenout ve vhodné vzdálenosti použít stoper. Jakmile se situace změní, lze během několika málo minut opět začít chytat klasicky na položenou jak se sluší a patří. 🙂

Nejčtenější články

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím