Rybářský rozcestník

Chytání štik s kačenkou a heavy feederovým prutem

Jde o jednu z hybridních technik lovu ryb, tedy vlastně tak trochu netradiční montáž a atypický styl, technika lovu například v extrémních podmínkách, kdy to prostě jinak nejde. Například při extra velké vodě po intenzivních lijácích.

hybridníhybridníhybridníhybridníhybridníštika

Tuto metodu lovu jsem letos již použil dvakrát. Vždy po silných, dlouho trvalých lijácích, kdy se voda částečně vylila z koryta a na hladině, ale i pod ní, plavalo velké množství nečistot včetně větví a celých stromů. Bylo po klasickém chytání na položenou, nešlo chytat ani na jemnou plavanou, či jinak.

Na klasickou průběžnou montáž s hokejkou jsem místo krmítka či olova zavěsil menší kačenku na dravce. Hokejku zajistil stoperem, aby držela kačenu v té vzdálenosti od háčku s nástrahou, jaká byla potřeba. Pak jen stačilo zavěsit háček na štikovém návazci a nástražní rybku za hřbet.

Takto se dalo, alespoň pod nohama za keřem na hloubkách, chytat štiky, ale i jiné dravce, co by je mohla zaujmout menší nástražní ryba na háčku. I když za velké vody dravci moc neloví, sumci nebo i štiky si dají někdy říci. Ze dvou pokusů mě jeden vyšel a já dostal pěknou, 90 cm dlouhou, 5 kg vážící štiku. To je důkaz, že i s kratším prutem, ne zrovna určeným na plavanou, lze chytat s kačenou zavěšenou pod špičkou prutu i když to není zrovna dlouhý speciál k tomu určený.

Výhodou celé této, vlastně provizorní, montáže je, že se prut nemusí vůbec převazovat, prostě se jen připne kačenka místo závaží či krmítka a nesmí se zapomenout ve vhodné vzdálenosti použít stoper. Jakmile se situace změní, lze během několika málo minut opět začít chytat klasicky na položenou jak se sluší a patří. 🙂

Nejčtenější články

Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby

Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

České přívlačové nástrahy BROSLURES si získávají více a více fanoušků!

O firmě, jejich produktech a plánech do budoucna, jsme se bavili se spolumajitelem a spoluzakladatelem firmy Tomášem Šimandlem.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím