Rybářský rozcestník

Žvýkačka pro ryby – revoluční nástraha na ryby

Znáte práškovou nástrahu, která svojí konzistencí připomíná žvýkačku? Jde o jedlý prášek určený pro krmení ryb, který přilne na vše mokré, povrch pak zgumovatí a tak na háčku vznikne libovolně velká nástraha. Právě tu správnou velikost nástrahy na háčku rybář docílí opakovaným namáčením háčku do vody a pak právě do práškové nástrahy.

žvýkčažvýkčažvýkča

Jednoduchým způsobem, pomocí vody a práškové nástrahy, lze obalit prakticky cokoliv, tedy nejen samotný háček, ale také kuličku polystyrenu napíchnutou na háčku, další extrudovanou nástrahu, také boilies či peletku. Vzniklá gumovitá nástraha vydrží ve vodě extrémně dlouho. Jde o velice lákavou nástrahu pro ryby, která je pro ně žádoucí nejen díky pronikavé vůni, či barvě, ale také pro svojí zvláštní konzistenci. Jde o takovou žvýkačku pro ryby, hmotu, která je příjemně měkká a rybám opravdu moc chutná.

Vytvořený chuchvalec na háčku zůstává na dně, pokud ale na háček napíchneme kuličku, či kuličky polystyrenu, ty obalíme v práškové nástraze, vytvoříme tak PopUp nástrahu s kterou lze chytat i ve vodním sloupci. Obalit lze také jak potápivé, tak PopUp bolies či pelety, kterým tak dokážeme kromě zatraktivnění také několikanásobně zvýšit jejich poločas rozpadu, tedy dobu, po kterou vydrží nástraha na háčku, či pod ním na přívěsu háčku na lovném místě.

Prášková nástraha přímo na háček nebo na obalení nástrahy na háčku, nebo i pod ním….

A jaký existuje výběr chutí této revoluční nástrahy?

Na českém trhu existuje opravdu velký výběr chutí a barev této nástrahy. Od ovocných, jako příchuť jahoda, švestka, vanilka, perník či med až po smradlavé, jako monster krab, patentka, halibut, či hnijící červ. I barvy jsou rozmanité, najdeme barvu červenou, žlutou, zelenou, modrou…

Jde o opravdu netradiční nástrahu především pro rybáře, co si u vody rádi hrají. I když jde o nástrahu, se kterou si člověk musí trochu pohrát, než si ji nachystá k obrazu svému a bude moci ji nabídnout rybám, ten čas se vyplatí, protože tuhle nástrahu ryby neznají a tak je velká šance, že ji budou chtít ochutnat.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.