Rybářský rozcestník

Žvýkačka pro ryby – revoluční nástraha na ryby

Znáte práškovou nástrahu, která svojí konzistencí připomíná žvýkačku? Jde o jedlý prášek určený pro krmení ryb, který přilne na vše mokré, povrch pak zgumovatí a tak na háčku vznikne libovolně velká nástraha. Právě tu správnou velikost nástrahy na háčku rybář docílí opakovaným namáčením háčku do vody a pak právě do práškové nástrahy.

žvýkčažvýkčažvýkča

Jednoduchým způsobem, pomocí vody a práškové nástrahy, lze obalit prakticky cokoliv, tedy nejen samotný háček, ale také kuličku polystyrenu napíchnutou na háčku, další extrudovanou nástrahu, také boilies či peletku. Vzniklá gumovitá nástraha vydrží ve vodě extrémně dlouho. Jde o velice lákavou nástrahu pro ryby, která je pro ně žádoucí nejen díky pronikavé vůni, či barvě, ale také pro svojí zvláštní konzistenci. Jde o takovou žvýkačku pro ryby, hmotu, která je příjemně měkká a rybám opravdu moc chutná.

Vytvořený chuchvalec na háčku zůstává na dně, pokud ale na háček napíchneme kuličku, či kuličky polystyrenu, ty obalíme v práškové nástraze, vytvoříme tak PopUp nástrahu s kterou lze chytat i ve vodním sloupci. Obalit lze také jak potápivé, tak PopUp bolies či pelety, kterým tak dokážeme kromě zatraktivnění také několikanásobně zvýšit jejich poločas rozpadu, tedy dobu, po kterou vydrží nástraha na háčku, či pod ním na přívěsu háčku na lovném místě.

Prášková nástraha přímo na háček nebo na obalení nástrahy na háčku, nebo i pod ním….

A jaký existuje výběr chutí této revoluční nástrahy?

Na českém trhu existuje opravdu velký výběr chutí a barev této nástrahy. Od ovocných, jako příchuť jahoda, švestka, vanilka, perník či med až po smradlavé, jako monster krab, patentka, halibut, či hnijící červ. I barvy jsou rozmanité, najdeme barvu červenou, žlutou, zelenou, modrou…

Jde o opravdu netradiční nástrahu především pro rybáře, co si u vody rádi hrají. I když jde o nástrahu, se kterou si člověk musí trochu pohrát, než si ji nachystá k obrazu svému a bude moci ji nabídnout rybám, ten čas se vyplatí, protože tuhle nástrahu ryby neznají a tak je velká šance, že ji budou chtít ochutnat.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím