Rybářský rozcestník

Žvýkačka pro ryby – revoluční nástraha na ryby

Znáte práškovou nástrahu, která svojí konzistencí připomíná žvýkačku? Jde o jedlý prášek určený pro krmení ryb, který přilne na vše mokré, povrch pak zgumovatí a tak na háčku vznikne libovolně velká nástraha. Právě tu správnou velikost nástrahy na háčku rybář docílí opakovaným namáčením háčku do vody a pak právě do práškové nástrahy.

žvýkčažvýkčažvýkča

Jednoduchým způsobem, pomocí vody a práškové nástrahy, lze obalit prakticky cokoliv, tedy nejen samotný háček, ale také kuličku polystyrenu napíchnutou na háčku, další extrudovanou nástrahu, také boilies či peletku. Vzniklá gumovitá nástraha vydrží ve vodě extrémně dlouho. Jde o velice lákavou nástrahu pro ryby, která je pro ně žádoucí nejen díky pronikavé vůni, či barvě, ale také pro svojí zvláštní konzistenci. Jde o takovou žvýkačku pro ryby, hmotu, která je příjemně měkká a rybám opravdu moc chutná.

Vytvořený chuchvalec na háčku zůstává na dně, pokud ale na háček napíchneme kuličku, či kuličky polystyrenu, ty obalíme v práškové nástraze, vytvoříme tak PopUp nástrahu s kterou lze chytat i ve vodním sloupci. Obalit lze také jak potápivé, tak PopUp bolies či pelety, kterým tak dokážeme kromě zatraktivnění také několikanásobně zvýšit jejich poločas rozpadu, tedy dobu, po kterou vydrží nástraha na háčku, či pod ním na přívěsu háčku na lovném místě.

Prášková nástraha přímo na háček nebo na obalení nástrahy na háčku, nebo i pod ním….

A jaký existuje výběr chutí této revoluční nástrahy?

Na českém trhu existuje opravdu velký výběr chutí a barev této nástrahy. Od ovocných, jako příchuť jahoda, švestka, vanilka, perník či med až po smradlavé, jako monster krab, patentka, halibut, či hnijící červ. I barvy jsou rozmanité, najdeme barvu červenou, žlutou, zelenou, modrou…

Jde o opravdu netradiční nástrahu především pro rybáře, co si u vody rádi hrají. I když jde o nástrahu, se kterou si člověk musí trochu pohrát, než si ji nachystá k obrazu svému a bude moci ji nabídnout rybám, ten čas se vyplatí, protože tuhle nástrahu ryby neznají a tak je velká šance, že ji budou chtít ochutnat.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím