Rybářský rozcestník

Žvýkačka pro ryby – revoluční nástraha na ryby

Znáte práškovou nástrahu, která svojí konzistencí připomíná žvýkačku? Jde o jedlý prášek určený pro krmení ryb, který přilne na vše mokré, povrch pak zgumovatí a tak na háčku vznikne libovolně velká nástraha. Právě tu správnou velikost nástrahy na háčku rybář docílí opakovaným namáčením háčku do vody a pak právě do práškové nástrahy.

žvýkčažvýkčažvýkča

Jednoduchým způsobem, pomocí vody a práškové nástrahy, lze obalit prakticky cokoliv, tedy nejen samotný háček, ale také kuličku polystyrenu napíchnutou na háčku, další extrudovanou nástrahu, také boilies či peletku. Vzniklá gumovitá nástraha vydrží ve vodě extrémně dlouho. Jde o velice lákavou nástrahu pro ryby, která je pro ně žádoucí nejen díky pronikavé vůni, či barvě, ale také pro svojí zvláštní konzistenci. Jde o takovou žvýkačku pro ryby, hmotu, která je příjemně měkká a rybám opravdu moc chutná.

Vytvořený chuchvalec na háčku zůstává na dně, pokud ale na háček napíchneme kuličku, či kuličky polystyrenu, ty obalíme v práškové nástraze, vytvoříme tak PopUp nástrahu s kterou lze chytat i ve vodním sloupci. Obalit lze také jak potápivé, tak PopUp bolies či pelety, kterým tak dokážeme kromě zatraktivnění také několikanásobně zvýšit jejich poločas rozpadu, tedy dobu, po kterou vydrží nástraha na háčku, či pod ním na přívěsu háčku na lovném místě.

Prášková nástraha přímo na háček nebo na obalení nástrahy na háčku, nebo i pod ním….

A jaký existuje výběr chutí této revoluční nástrahy?

Na českém trhu existuje opravdu velký výběr chutí a barev této nástrahy. Od ovocných, jako příchuť jahoda, švestka, vanilka, perník či med až po smradlavé, jako monster krab, patentka, halibut, či hnijící červ. I barvy jsou rozmanité, najdeme barvu červenou, žlutou, zelenou, modrou…

Jde o opravdu netradiční nástrahu především pro rybáře, co si u vody rádi hrají. I když jde o nástrahu, se kterou si člověk musí trochu pohrát, než si ji nachystá k obrazu svému a bude moci ji nabídnout rybám, ten čas se vyplatí, protože tuhle nástrahu ryby neznají a tak je velká šance, že ji budou chtít ochutnat.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.

Report jarní závody Záhorská

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI. Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2024 na nádrži Záhorské. Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře…