Rybářský rozcestník

Vosí larvy

Vosí larvy jsou přirozenou potravou pro ryby, stejně jako larvy jiných druhů hmyzu. To platí i pro jejich další vývojová stádia. Pěkně masité larvy patří mezi větší sousta, kterým neodolá snad žádná ryba, když na ně náhodou narazí. Hodí se především jako sousto na háček při vláčení, ale stejně dobrou práci udělají vosí larvy na háčku při plavané či například při lovu s feederovým prutem a dlouhým návazcem za krmítkem při chytání v proudné vodě.

Obecně ryby nedělají rozdíl mezi larvami vosími a larvami ostatního hmyzu. Všechny larvy patří mezi skvělé rybářské nástrahy. A získat larvy vos může být velmi nebezpečná zábava. Ovšem, nikdy nevíte, co vám náhodou přijde pod ruku! 🙂  Na rybářském trhu se dají naštěstí koupit i umělé náhražky vosích larev, které fungují poměrně stejně dobře, jako pravé larvy, zvláště, pokud je nadipujeme vhodným dipem.

A jak použít vosí larvy?

Dají se použít napíchnuté na háček s jigovou hlavou, nebo je napichujeme na jednoduché háčky a zátěž dáváme 20-30 cm před háček s nástrahou. Při vláčení nástrahu nahodíme proti proudu a necháme ji splavovat. To platí i při plavané. Při chytání v proudu na položenou pak volíme raději nahození po proudu, ale s delším návazcem, klidně dlouhým i 1 metr. Na závaží použijeme jen bročky, ty dáme dále od háčku, aby se nástraha na háčku v proudu, tedy v tomto případě larvy vos, pěkně pohybovaly v proudu a dělaly svou práci.

Vzít larvy přímo z funkčního hnízda vos rozhodně nedoporučujeme!

Co chytneme na larvy vos?

Larvy vos jsou skvělá nástraha při chytání pstruhů, ale i na mimopstruhové vodě můžeme chytat na vosí larvy zajímavé ryby. Rádi na ně skočí perlíni, tloušti, ale i další kaprovité ryby včetně samotného kapra. Dále pak larvy vos milují okouni, ovšem přemluvíme na ně také například parmy.

Nejčtenější články

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s  ČRS, z. s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže – podzimní kolo……KDY: 11. 12. 2022, KDE: Sportovní hala Sokolovna Nepomuk.