Rybářský rozcestník

Ledový salát – nástraha pro vybíravé amury

Asi mě každý zkušený rybář dá za pravdu, že právě amuři patří mezi nejvybíravější ryby. Hned tak něco nepozřou a ke všemu to jsou takoví rybí vegetariáni. Ovšem listy ledového salátu občas nepohrdnou a tak se vyplatí právě ledový salát na amury někdy nastražit.

listalistalovlovamur-salatPlovoucí

Pokud mě ostatní nástrahy osvědčené na amury vybouchnou, nelením a zakoupím v potravinách ledový salát. Právě listy ledového salátu, nejlépe na kousky natrhané a navléknuté pomocí boilies jehly na přívěs háčku, občas přemluví i opatrné amury k záběru.

Listy ledového salátu a PopUp nástraha…

A pokud chceme chytat amury u hadiny, stačí nám k tomu dlouhý návazec a nějaká vhodná PopUp kulička. Pak lze amury chytat nejen ve vodním sloupci, ale i těsně pod hladinou, nebo také přímo na hladině.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Ohlédnutí za páteční návštěvou veletrhu FOR CARAVAN 2024

Široká karavanistická veřejnost mohla od pátku do neděle (od 15-17.3.2024) v areálu PVA v Praze v Letňanech navštívit 15 ročník výstavy obytných automobilů a karavanů. Výstava FOR CARAVAN má bohatou tradici. V několika halách, ale i ve venkovních prostorách areálu, bylo opět na co se koukat. My jsme letošní prodejní výstavu navštívili hned v pátek a tak vám pomocí fotografií chceme ukázat především přívěsy a auta vhodné pro nás rybáře. S potěšením musíme konstatovat, že pro opravdové outdoorové nadšence se i na našem českém trhu objevuje čím dál více obytných aut i přívěsů, které se nezaleknou ani opravdu těžkých terénů.

Pozvánka na závod do Nižboru

ČRS. z. s., MO Nižbor zve na 16. ročník rybářského závodu, který se koná 11. 5. 2024 na Berounce nad jezem v Nižboru. Počet míst omezen na 50….

Jarní dospělé a Dětské závody ČRS MO Kladruby – Propozice 20. a 21. 4. 2024

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní dospělých a Dětské rybářské závody konané ve dnech 20. a 21. dubna 2024 na nádrži Záhorská. Těšíme se na Vaši hojnou účast!