Rybářský rozcestník

Ledový salát – nástraha pro vybíravé amury

Asi mě každý zkušený rybář dá za pravdu, že právě amuři patří mezi nejvybíravější ryby. Hned tak něco nepozřou a ke všemu to jsou takoví rybí vegetariáni. Ovšem listy ledového salátu občas nepohrdnou a tak se vyplatí právě ledový salát na amury někdy nastražit.

listalista

Pokud mě ostatní nástrahy osvědčené na amury vybouchnou, nelením a zakoupím v potravinách ledový salát. Právě listy ledového salátu, nejlépe na kousky natrhané a navléknuté pomocí boilies jehly na přívěs háčku, občas přemluví i opatrné amury k záběru.

Listy ledového salátu a PopUp nástraha…

A pokud chceme chytat amury u hadiny, stačí nám k tomu dlouhý návazec a nějaká vhodná PopUp kulička. Pak lze amury chytat nejen ve vodním sloupci, ale i těsně pod hladinou, nebo také přímo na hladině.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím