Rybářský rozcestník

Ledový salát – nástraha pro vybíravé amury

Asi mě každý zkušený rybář dá za pravdu, že právě amuři patří mezi nejvybíravější ryby. Hned tak něco nepozřou a ke všemu to jsou takoví rybí vegetariáni. Ovšem listy ledového salátu občas nepohrdnou a tak se vyplatí právě ledový salát na amury někdy nastražit.

listalista

Pokud mě ostatní nástrahy osvědčené na amury vybouchnou, nelením a zakoupím v potravinách ledový salát. Právě listy ledového salátu, nejlépe na kousky natrhané a navléknuté pomocí boilies jehly na přívěs háčku, občas přemluví i opatrné amury k záběru.

Listy ledového salátu a PopUp nástraha…

A pokud chceme chytat amury u hadiny, stačí nám k tomu dlouhý návazec a nějaká vhodná PopUp kulička. Pak lze amury chytat nejen ve vodním sloupci, ale i těsně pod hladinou, nebo také přímo na hladině.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Pozvánka na výlov rybníka Ležáneckého MO ČRS Pardubice 2021

Tradiční výlov rybníka „Ležáneckého“ se bude konat 6.11.2021 od 8:00 hodin. Parkování aut na soukromém pozemku hráze rybníka ve směru od Židova na Ležánka. Prodej ryb na hrázi od 8:00 hodin.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím