Rybářský rozcestník

Ledový salát – nástraha pro vybíravé amury

Asi mě každý zkušený rybář dá za pravdu, že právě amuři patří mezi nejvybíravější ryby. Hned tak něco nepozřou a ke všemu to jsou takoví rybí vegetariáni. Ovšem listy ledového salátu občas nepohrdnou a tak se vyplatí právě ledový salát na amury někdy nastražit.

listalista

Pokud mě ostatní nástrahy osvědčené na amury vybouchnou, nelením a zakoupím v potravinách ledový salát. Právě listy ledového salátu, nejlépe na kousky natrhané a navléknuté pomocí boilies jehly na přívěs háčku, občas přemluví i opatrné amury k záběru.

Listy ledového salátu a PopUp nástraha…

A pokud chceme chytat amury u hadiny, stačí nám k tomu dlouhý návazec a nějaká vhodná PopUp kulička. Pak lze amury chytat nejen ve vodním sloupci, ale i těsně pod hladinou, nebo také přímo na hladině.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.