Rybářský rozcestník

Kukly larev masných červů

Kukly larev masných červů jsou skvělou přírodní nástrahou i návnadou především při lovu bílých ryb. Běžně na ně můžeme chytat tlouště, líny, jelce nebo plotice či cejny. Také mohou být vynikající součástí různých zakrmovacích směsí.

larva-cervik-na-hacku3larva-cervik-na-hacku2zakuklene-larvy-cervu1zakuklene-larvy-cervu2zakrmovaci-koule222kukly-cerv-krmitko8kukly-cerv-krmitko9larvy-zakuklene-cervi2larvy-zakuklene-cervi3

Kukly larev masných červů můžeme použít buď jako nástrahu na háček při lovu s jemnými návazci, nebo je můžeme přimíchat do zakrmovacích směsí.

Kukly larev masných červů jako součást zakrmovací směsi…

Při chytání na háčku je nastražujeme stejně jako živé červy, tedy za silnější část, samotné, nebo spolu s živým červem. Pokud ryby moc neberou, háček raději schováme a zapíchneme ho tak, aby byl co nejméně vidět. Pokud ale ryby berou intenzivně, pak necháváme špičku háčku venku, mimo larvu.

Kukly larev masných červů…

Larva v kombinaci s živým červem…

A jak získat kukly masných červů?

Stačí masné červy nechat v teple, ale v temnu, nejlépe prosáté, bez pilin. Časem se část červů zakuklí, můžeme je vysypat na síto, živí červi prolezou sítem, mrtvé kukly zůstanou na sítu. Ty pak uložíme do skleničky s vodou nejlépe v lednici, nebo je můžeme i zamrazit, ale před samotným uložením je vyselektujeme! Nasypeme je do vody, ty co vyplavou, se na háček nehodí, ty co nebudou plavat, si ponecháme, necháme je ve vodě a co nejdříve je použijeme, nebo je právě, důkladně okapané, dáme zamrazit.

Zakrmovací koule se živými červy se téměř ihned začnou rozpadat…

TIP: Vyzkoušejte dát larvy do zakrmovacích koulí, na rozdíl od živých červů, larvy neničí strukturu směsi a koule se pak nerozpadají, jako při použití živých červů!

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.