Rybářský rozcestník

Kukly larev masných červů

Kukly larev masných červů jsou skvělou přírodní nástrahou i návnadou především při lovu bílých ryb. Běžně na ně můžeme chytat tlouště, líny, jelce nebo plotice či cejny. Také mohou být vynikající součástí různých zakrmovacích směsí.

larva-cervik-na-hacku3larva-cervik-na-hacku2zakuklene-larvy-cervu1zakuklene-larvy-cervu2zakrmovaci-koule222kukly-cerv-krmitko8kukly-cerv-krmitko9larvy-zakuklene-cervi2larvy-zakuklene-cervi3

Kukly larev masných červů můžeme použít buď jako nástrahu na háček při lovu s jemnými návazci, nebo je můžeme přimíchat do zakrmovacích směsí.

Kukly larev masných červů jako součást zakrmovací směsi…

Při chytání na háčku je nastražujeme stejně jako živé červy, tedy za silnější část, samotné, nebo spolu s živým červem. Pokud ryby moc neberou, háček raději schováme a zapíchneme ho tak, aby byl co nejméně vidět. Pokud ale ryby berou intenzivně, pak necháváme špičku háčku venku, mimo larvu.

Kukly larev masných červů…

Larva v kombinaci s živým červem…

A jak získat kukly masných červů?

Stačí masné červy nechat v teple, ale v temnu, nejlépe prosáté, bez pilin. Časem se část červů zakuklí, můžeme je vysypat na síto, živí červi prolezou sítem, mrtvé kukly zůstanou na sítu. Ty pak uložíme do skleničky s vodou nejlépe v lednici, nebo je můžeme i zamrazit, ale před samotným uložením je vyselektujeme! Nasypeme je do vody, ty co vyplavou, se na háček nehodí, ty co nebudou plavat, si ponecháme, necháme je ve vodě a co nejdříve je použijeme, nebo je právě, důkladně okapané, dáme zamrazit.

Zakrmovací koule se živými červy se téměř ihned začnou rozpadat…

TIP: Vyzkoušejte dát larvy do zakrmovacích koulí, na rozdíl od živých červů, larvy neničí strukturu směsi a koule se pak nerozpadají, jako při použití živých červů!

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím