Rybářský rozcestník

Kukly larev masných červů

Kukly larev masných červů jsou skvělou přírodní nástrahou i návnadou především při lovu bílých ryb. Běžně na ně můžeme chytat tlouště, líny, jelce nebo plotice či cejny. Také mohou být vynikající součástí různých zakrmovacích směsí.

larva-cervik-na-hacku3larva-cervik-na-hacku2zakuklene-larvy-cervu1zakuklene-larvy-cervu2zakrmovaci-koule222kukly-cerv-krmitko8kukly-cerv-krmitko9larvy-zakuklene-cervi2larvy-zakuklene-cervi3

Kukly larev masných červů můžeme použít buď jako nástrahu na háček při lovu s jemnými návazci, nebo je můžeme přimíchat do zakrmovacích směsí.

Kukly larev masných červů jako součást zakrmovací směsi…

Při chytání na háčku je nastražujeme stejně jako živé červy, tedy za silnější část, samotné, nebo spolu s živým červem. Pokud ryby moc neberou, háček raději schováme a zapíchneme ho tak, aby byl co nejméně vidět. Pokud ale ryby berou intenzivně, pak necháváme špičku háčku venku, mimo larvu.

Kukly larev masných červů…

Larva v kombinaci s živým červem…

A jak získat kukly masných červů?

Stačí masné červy nechat v teple, ale v temnu, nejlépe prosáté, bez pilin. Časem se část červů zakuklí, můžeme je vysypat na síto, živí červi prolezou sítem, mrtvé kukly zůstanou na sítu. Ty pak uložíme do skleničky s vodou nejlépe v lednici, nebo je můžeme i zamrazit, ale před samotným uložením je vyselektujeme! Nasypeme je do vody, ty co vyplavou, se na háček nehodí, ty co nebudou plavat, si ponecháme, necháme je ve vodě a co nejdříve je použijeme, nebo je právě, důkladně okapané, dáme zamrazit.

Zakrmovací koule se živými červy se téměř ihned začnou rozpadat…

TIP: Vyzkoušejte dát larvy do zakrmovacích koulí, na rozdíl od živých červů, larvy neničí strukturu směsi a koule se pak nerozpadají, jako při použití živých červů!

Nejčtenější články

Tyrolské dřívko, jeho použití

Tyrolské dřívko se používá především při vláčení, kdy má za úkol nadzvedávat nástrahu ode dna, díky čemuž se méně vázne. Dřívko při pohybu rozviřuje dno, což často také vyprovokuje dravce k útoku. Metodou vláčení s tyrolským dřívkem cíleně lovíme štiky, candáty, sumce, jelce tlouště a okouny. Podle velikosti nástražní rybky, hloubky lovného místa a síly toku pak volíme velikost tyrolského dřívka a také samotnou montáž.

Psí granule jako návnada na ryby

Ano, je to tak, i pomocí psích granulí lze zakrmovat lovné místo. Jen před samotným lovem je lepší si vyzkoušet, jak rychle se ve vodě rozpouštějí. Každé jsou jiné a tak je dobré vědět, jak dlouho trvá, než se rozpadnou ve vodě na prach. Psí granule přidáváme do krmení nejlépe rozmočené. Měli by tvořit maximálně 1/3 z celkového objemu zakrmovací směsi.

Soukromé revíry versus svazová voda

Kam vyrazit na ryby? Toť otázka! Český rybář, pokud chce zůstat v tuzemsku, má vlastně jen dvě možnosti. Buď si zvolí vodu svazovou, tedy, pokud má platnou rybářskou povolenku, a vyrazí na revíry, které obhospodařuje ČRS. Druhou možností je zajet si zachytat na nějaký soukromý revír. Ovšem každá s možností má své klady i zápory.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím