Rybářský rozcestník

Kukly larev masných červů

Kukly larev masných červů jsou skvělou přírodní nástrahou i návnadou především při lovu bílých ryb. Běžně na ně můžeme chytat tlouště, líny, jelce nebo plotice či cejny. Také mohou být vynikající součástí různých zakrmovacích směsí.

larva-cervik-na-hacku3larva-cervik-na-hacku2zakuklene-larvy-cervu1zakuklene-larvy-cervu2zakrmovaci-koule222kukly-cerv-krmitko8kukly-cerv-krmitko9

Kukly larev masných červů můžeme použít buď jako nástrahu na háček při lovu s jemnými návazci, nebo je můžeme přimíchat do zakrmovacích směsí.

Kukly larev masných červů jako součást zakrmovací směsi…

Při chytání na háčku je nastražujeme stejně jako živé červy, tedy za silnější část, samotné, nebo spolu s živým červem. Pokud ryby moc neberou, háček raději schováme a zapíchneme ho tak, aby byl co nejméně vidět. Pokud ale ryby berou intenzivně, pak necháváme špičku háčku venku, mimo larvu.

Kukly larev masných červů…

Larva v kombinaci s živým červem…

A jak získat kukly masných červů?

Stačí masné červy nechat v teple, ale v temnu, nejlépe prosáté, bez pilin. Časem se část červů zakuklí, můžeme je vysypat na síto, živí červi prolezou sítem, mrtvé kukly zůstanou na sítu. Ty pak uložíme do skleničky s vodou nejlépe v lednici, nebo je můžeme i zamrazit, ale před samotným uložením je vyselektujeme! Nasypeme je do vody, ty co vyplavou, se na háček nehodí, ty co nebudou plavat, si ponecháme, necháme je ve vodě a co nejdříve je použijeme, nebo je právě, důkladně okapané, dáme zamrazit.

Zakrmovací koule se živými červy se téměř ihned začnou rozpadat…

TIP: Vyzkoušejte dát larvy do zakrmovacích koulí, na rozdíl od živých červů, larvy neničí strukturu směsi a koule se pak nerozpadají, jako při použití živých červů!

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím