Rybářský rozcestník

Vodní řasy si dopřejí nejen kaprovité ryby

Za horkých letních dnů v podjezí a v proudu kousek za ním lze nabízet některým kaprovitým rybám vodní řasy rostoucí právě na kamenech a betonu, co jsou jimi jezy vydlážděny. Jde tedy o nástrahu levnou, která je ke všemu rybám přirozenou nástrahou, kterou dobře znají.

chytáníjezchytánívodní

Vodní řasy, rostoucí na jezovém tělese, běžně konzumují amuři, tloušti, ostroretky, ale i perlíni či plotice. Ovšem při chytání na řasy u dna může občas zabrat i parma nebo cejn. Ovšem i tolstolobik se může nechat zlákat právě na zelené řasy volně plující vodou.

Při cíleném lovu amurů lze nastražit například tygří ořech s řasami….

Na řasy lze chytat již od jara, jakmile se řasy objeví po zimě a začnou bujet. Chce to pár jarních slunečních a teplých dnů. Přes léto pak většinou rostou hojně a tak se na ně dá chytat až do podzimu do doby, kdy se ryby přesunou na zimní stanoviště. Ovšem ideální doba na chytání na řasy je od května do června, pode počasí někdy i do srpna či dokonce do září. Každý rok je jiný.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Pozvánka na výlov rybníka Ležáneckého MO ČRS Pardubice 2021

Tradiční výlov rybníka „Ležáneckého“ se bude konat 6.11.2021 od 8:00 hodin. Parkování aut na soukromém pozemku hráze rybníka ve směru od Židova na Ležánka. Prodej ryb na hrázi od 8:00 hodin.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím