Rybářský rozcestník

Vodní řasy si dopřejí nejen kaprovité ryby

Za horkých letních dnů v podjezí a v proudu kousek za ním lze nabízet některým kaprovitým rybám vodní řasy rostoucí právě na kamenech a betonu, co jsou jimi jezy vydlážděny. Jde tedy o nástrahu levnou, která je ke všemu rybám přirozenou nástrahou, kterou dobře znají.

chytáníjezchytánívodní

Vodní řasy, rostoucí na jezovém tělese, běžně konzumují amuři, tloušti, ostroretky, ale i perlíni či plotice. Ovšem při chytání na řasy u dna může občas zabrat i parma nebo cejn. Ovšem i tolstolobik se může nechat zlákat právě na zelené řasy volně plující vodou.

Při cíleném lovu amurů lze nastražit například tygří ořech s řasami….

Na řasy lze chytat již od jara, jakmile se řasy objeví po zimě a začnou bujet. Chce to pár jarních slunečních a teplých dnů. Přes léto pak většinou rostou hojně a tak se na ně dá chytat až do podzimu do doby, kdy se ryby přesunou na zimní stanoviště. Ovšem ideální doba na chytání na řasy je od května do června, pode počasí někdy i do srpna či dokonce do září. Každý rok je jiný.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím