Rybářský rozcestník

Vodní řasy si dopřejí nejen kaprovité ryby

Za horkých letních dnů v podjezí a v proudu kousek za ním lze nabízet některým kaprovitým rybám vodní řasy rostoucí právě na kamenech a betonu, co jsou jimi jezy vydlážděny. Jde tedy o nástrahu levnou, která je ke všemu rybám přirozenou nástrahou, kterou dobře znají.

chytáníjezchytánívodní

Vodní řasy, rostoucí na jezovém tělese, běžně konzumují amuři, tloušti, ostroretky, ale i perlíni či plotice. Ovšem při chytání na řasy u dna může občas zabrat i parma nebo cejn. Ovšem i tolstolobik se může nechat zlákat právě na zelené řasy volně plující vodou.

Při cíleném lovu amurů lze nastražit například tygří ořech s řasami….

Na řasy lze chytat již od jara, jakmile se řasy objeví po zimě a začnou bujet. Chce to pár jarních slunečních a teplých dnů. Přes léto pak většinou rostou hojně a tak se na ně dá chytat až do podzimu do doby, kdy se ryby přesunou na zimní stanoviště. Ovšem ideální doba na chytání na řasy je od května do června, pode počasí někdy i do srpna či dokonce do září. Každý rok je jiný.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.