Rybářský rozcestník

Vodní řasy si dopřejí nejen kaprovité ryby

Za horkých letních dnů v podjezí a v proudu kousek za ním lze nabízet některým kaprovitým rybám vodní řasy rostoucí právě na kamenech a betonu, co jsou jimi jezy vydlážděny. Jde tedy o nástrahu levnou, která je ke všemu rybám přirozenou nástrahou, kterou dobře znají.

chytáníjezchytánívodní

Vodní řasy, rostoucí na jezovém tělese, běžně konzumují amuři, tloušti, ostroretky, ale i perlíni či plotice. Ovšem při chytání na řasy u dna může občas zabrat i parma nebo cejn. Ovšem i tolstolobik se může nechat zlákat právě na zelené řasy volně plující vodou.

Při cíleném lovu amurů lze nastražit například tygří ořech s řasami….

Na řasy lze chytat již od jara, jakmile se řasy objeví po zimě a začnou bujet. Chce to pár jarních slunečních a teplých dnů. Přes léto pak většinou rostou hojně a tak se na ně dá chytat až do podzimu do doby, kdy se ryby přesunou na zimní stanoviště. Ovšem ideální doba na chytání na řasy je od května do června, pode počasí někdy i do srpna či dokonce do září. Každý rok je jiný.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Územní přebor ZUS v LRU na plavanou kategorie U15 – U20

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor mládeže a LRU ve spolupráci s  ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní přebor ZUS v LRU na plavanou kategorie U15 – U20, jarní kolo……

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím