Rybářský rozcestník

Vodní řasy si dopřejí nejen kaprovité ryby

Za horkých letních dnů v podjezí a v proudu kousek za ním lze nabízet některým kaprovitým rybám vodní řasy rostoucí právě na kamenech a betonu, co jsou jimi jezy vydlážděny. Jde tedy o nástrahu levnou, která je ke všemu rybám přirozenou nástrahou, kterou dobře znají.

chytáníjezchytánívodní

Vodní řasy, rostoucí na jezovém tělese, běžně konzumují amuři, tloušti, ostroretky, ale i perlíni či plotice. Ovšem při chytání na řasy u dna může občas zabrat i parma nebo cejn. Ovšem i tolstolobik se může nechat zlákat právě na zelené řasy volně plující vodou.

Při cíleném lovu amurů lze nastražit například tygří ořech s řasami….

Na řasy lze chytat již od jara, jakmile se řasy objeví po zimě a začnou bujet. Chce to pár jarních slunečních a teplých dnů. Přes léto pak většinou rostou hojně a tak se na ně dá chytat až do podzimu do doby, kdy se ryby přesunou na zimní stanoviště. Ovšem ideální doba na chytání na řasy je od května do června, pode počasí někdy i do srpna či dokonce do září. Každý rok je jiný.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.

Report jarní závody Záhorská

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI. Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2024 na nádrži Záhorské. Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře…