Rybářský rozcestník

Smažené kostky houskového knedlíku – úspěšná rybářská nástraha našich dědů

Především kapři, ale i například jelci tloušti, si rádi pochutnají na houskovém knedlíku. Ovšem aby dobře držel na háčku, nebo i na přívěsu pod háčkem, je lepší kostičky knedlíku zprudka orestovat na troše oleje, pak na háčku vydrží pěkně dlouho, tedy pokud ho po chvíli nenasaje nějaký ten kapr či jiná kaprovitá ryba.

kostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičky

Kostičky opečeného houskového knedlíku patří do nástrah téměř zapomenutých, přitom naši dědové tuto nástrahu používali často a s velkou oblibou. Pokud se totiž starší knedlík nakrájí na kostičky a opeče na troše oleje, zpevní se a ve vodě vydrží poměrně dlouho a to nejen ve stojaté, ale také i v té proudné.

A co si nejčastěji houskový knedlík ve vodě vezme? Především kapři, ale i další kaprovité ryby jako například jelci tloušti či jeseni, menší sousta i cejni či plotice. Díky světlé barvě je tato nástraha ve vodě dobře vidět, lehce se do ní zapichuje háček a přitom na háčku dobře drží. Opečený houskový knedlík má smysl také nastražit na přívěs háčku, tedy pod něj, stejně jako boilies. Větší kostka knedlíku zavěšená na přívěsu háčku může nalákat i trofejního kapra.

TIP: Opečený houskový knedlík se dá i krátce dipovat či obalit do obalovací pasty či těsta.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím