Rybářský rozcestník

Smažené kostky houskového knedlíku – úspěšná rybářská nástraha našich dědů

Především kapři, ale i například jelci tloušti, si rádi pochutnají na houskovém knedlíku. Ovšem aby dobře držel na háčku, nebo i na přívěsu pod háčkem, je lepší kostičky knedlíku zprudka orestovat na troše oleje, pak na háčku vydrží pěkně dlouho, tedy pokud ho po chvíli nenasaje nějaký ten kapr či jiná kaprovitá ryba.

kostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičky

Kostičky opečeného houskového knedlíku patří do nástrah téměř zapomenutých, přitom naši dědové tuto nástrahu používali často a s velkou oblibou. Pokud se totiž starší knedlík nakrájí na kostičky a opeče na troše oleje, zpevní se a ve vodě vydrží poměrně dlouho a to nejen ve stojaté, ale také i v té proudné.

A co si nejčastěji houskový knedlík ve vodě vezme? Především kapři, ale i další kaprovité ryby jako například jelci tloušti či jeseni, menší sousta i cejni či plotice. Díky světlé barvě je tato nástraha ve vodě dobře vidět, lehce se do ní zapichuje háček a přitom na háčku dobře drží. Opečený houskový knedlík má smysl také nastražit na přívěs háčku, tedy pod něj, stejně jako boilies. Větší kostka knedlíku zavěšená na přívěsu háčku může nalákat i trofejního kapra.

TIP: Opečený houskový knedlík se dá i krátce dipovat či obalit do obalovací pasty či těsta.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Rybářské závody v Domamili 2023

Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!