Rybářský rozcestník

Smažené kostky houskového knedlíku – úspěšná rybářská nástraha našich dědů

Především kapři, ale i například jelci tloušti, si rádi pochutnají na houskovém knedlíku. Ovšem aby dobře držel na háčku, nebo i na přívěsu pod háčkem, je lepší kostičky knedlíku zprudka orestovat na troše oleje, pak na háčku vydrží pěkně dlouho, tedy pokud ho po chvíli nenasaje nějaký ten kapr či jiná kaprovitá ryba.

kostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičkykostičky

Kostičky opečeného houskového knedlíku patří do nástrah téměř zapomenutých, přitom naši dědové tuto nástrahu používali často a s velkou oblibou. Pokud se totiž starší knedlík nakrájí na kostičky a opeče na troše oleje, zpevní se a ve vodě vydrží poměrně dlouho a to nejen ve stojaté, ale také i v té proudné.

A co si nejčastěji houskový knedlík ve vodě vezme? Především kapři, ale i další kaprovité ryby jako například jelci tloušti či jeseni, menší sousta i cejni či plotice. Díky světlé barvě je tato nástraha ve vodě dobře vidět, lehce se do ní zapichuje háček a přitom na háčku dobře drží. Opečený houskový knedlík má smysl také nastražit na přívěs háčku, tedy pod něj, stejně jako boilies. Větší kostka knedlíku zavěšená na přívěsu háčku může nalákat i trofejního kapra.

TIP: Opečený houskový knedlík se dá i krátce dipovat či obalit do obalovací pasty či těsta.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.

Report jarní závody Záhorská

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI. Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2024 na nádrži Záhorské. Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře…