Rybářský rozcestník

Krmné disky – takové kapří lízátko, které kaprům nedá spát

Krmný disk také patří do arzenálu zkušeného rybáře. A není divu, jde o lákavou pochutinu především pro kapry, která je ale tak velká, že ji kapři nemohou pozřít, jen „cucat“. Jsou pro kapry tak lákavé, že je dokáží udržet na lovném místě velmi, ale opravdu velmi dlouho.

krmnékrmnékrmnékrmné

Krmné disky se hodí jak na delší výpravy, tak pro krátkodobý lov díky své okamžité účinnosti po vhození do vody. Krmné disky vydrží na lovném místě, i při velkém tlaku větších ryb, především kaprů, až 24 hodin, drobným bílým rybák pak odolají i déle. Dělají svoji práci, lákají na lovné místo ryby a hned tak je nenechají odplout jinam.

Na to, že jde o krmení pro ryby, jsou krmné disky opravdu hodně velké, mají průměr 85 mm, silné jsou pak 28 mm. A to je důvod, proč je ryby nedokáží najednou pozřít. Různé okusování, olizování a jiné ataky tak především kapry zaměstnají na dlouhou dobu a to je hlavní důvod, proč je použít.

Krmný disk s příchutí jahoda….

Ovšem nejen velikost krmných disků, ale také jejich pachová stopa, kterou pouští do okolí, je důvodem, proč jsou tak úspěšné. Dokáží ryby nalákat na lovné místo i z větší dálky.

Krmné disky lze použít jak na stojaté vody, tak do vod tekoucích. Díky jejich tvaru je proud hned tak neodkulí. Jsou placaté a tak se skvěle hodí i na bahnitá dna.

A z čeho jsou vlastně krmné disky složeny? Výrobce samozřejmě přesné složení tají, ale uvádí, že jde vlastně o krmné komponenty, jejich složení je něco mezi boilies směsí a směsí na kalové pelety. Vyrábí se v několika příchutích i barvách.

Příklady variant krmných disků:

  • LOSOS & PATENTKA
  • JAHODA & MED
  • HALIBUT & ČESNEK
  • SMETANA & SÝR
  • BANÁN & CHILLI
  • ŠVESTKA & KRAB… a je jich mnohem více!

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?