Rybářský rozcestník

Krmné disky – takové kapří lízátko, které kaprům nedá spát

Krmný disk také patří do arzenálu zkušeného rybáře. A není divu, jde o lákavou pochutinu především pro kapry, která je ale tak velká, že ji kapři nemohou pozřít, jen „cucat“. Jsou pro kapry tak lákavé, že je dokáží udržet na lovném místě velmi, ale opravdu velmi dlouho.

krmnékrmnékrmnékrmné

Krmné disky se hodí jak na delší výpravy, tak pro krátkodobý lov díky své okamžité účinnosti po vhození do vody. Krmné disky vydrží na lovném místě, i při velkém tlaku větších ryb, především kaprů, až 24 hodin, drobným bílým rybák pak odolají i déle. Dělají svoji práci, lákají na lovné místo ryby a hned tak je nenechají odplout jinam.

Na to, že jde o krmení pro ryby, jsou krmné disky opravdu hodně velké, mají průměr 85 mm, silné jsou pak 28 mm. A to je důvod, proč je ryby nedokáží najednou pozřít. Různé okusování, olizování a jiné ataky tak především kapry zaměstnají na dlouhou dobu a to je hlavní důvod, proč je použít.

Krmný disk s příchutí jahoda….

Ovšem nejen velikost krmných disků, ale také jejich pachová stopa, kterou pouští do okolí, je důvodem, proč jsou tak úspěšné. Dokáží ryby nalákat na lovné místo i z větší dálky.

Krmné disky lze použít jak na stojaté vody, tak do vod tekoucích. Díky jejich tvaru je proud hned tak neodkulí. Jsou placaté a tak se skvěle hodí i na bahnitá dna.

A z čeho jsou vlastně krmné disky složeny? Výrobce samozřejmě přesné složení tají, ale uvádí, že jde vlastně o krmné komponenty, jejich složení je něco mezi boilies směsí a směsí na kalové pelety. Vyrábí se v několika příchutích i barvách.

Příklady variant krmných disků:

  • LOSOS & PATENTKA
  • JAHODA & MED
  • HALIBUT & ČESNEK
  • SMETANA & SÝR
  • BANÁN & CHILLI
  • ŠVESTKA & KRAB… a je jich mnohem více!

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….