Rybářský rozcestník

Krmné disky – takové kapří lízátko, které kaprům nedá spát

Krmný disk také patří do arzenálu zkušeného rybáře. A není divu, jde o lákavou pochutinu především pro kapry, která je ale tak velká, že ji kapři nemohou pozřít, jen „cucat“. Jsou pro kapry tak lákavé, že je dokáží udržet na lovném místě velmi, ale opravdu velmi dlouho.

krmnékrmnékrmnékrmné

Krmné disky se hodí jak na delší výpravy, tak pro krátkodobý lov díky své okamžité účinnosti po vhození do vody. Krmné disky vydrží na lovném místě, i při velkém tlaku větších ryb, především kaprů, až 24 hodin, drobným bílým rybák pak odolají i déle. Dělají svoji práci, lákají na lovné místo ryby a hned tak je nenechají odplout jinam.

Na to, že jde o krmení pro ryby, jsou krmné disky opravdu hodně velké, mají průměr 85 mm, silné jsou pak 28 mm. A to je důvod, proč je ryby nedokáží najednou pozřít. Různé okusování, olizování a jiné ataky tak především kapry zaměstnají na dlouhou dobu a to je hlavní důvod, proč je použít.

Krmný disk s příchutí jahoda….

Ovšem nejen velikost krmných disků, ale také jejich pachová stopa, kterou pouští do okolí, je důvodem, proč jsou tak úspěšné. Dokáží ryby nalákat na lovné místo i z větší dálky.

Krmné disky lze použít jak na stojaté vody, tak do vod tekoucích. Díky jejich tvaru je proud hned tak neodkulí. Jsou placaté a tak se skvěle hodí i na bahnitá dna.

A z čeho jsou vlastně krmné disky složeny? Výrobce samozřejmě přesné složení tají, ale uvádí, že jde vlastně o krmné komponenty, jejich složení je něco mezi boilies směsí a směsí na kalové pelety. Vyrábí se v několika příchutích i barvách.

Příklady variant krmných disků:

  • LOSOS & PATENTKA
  • JAHODA & MED
  • HALIBUT & ČESNEK
  • SMETANA & SÝR
  • BANÁN & CHILLI
  • ŠVESTKA & KRAB… a je jich mnohem více!

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.