Rybářský rozcestník

Krmné disky – takové kapří lízátko, které kaprům nedá spát

Krmný disk také patří do arzenálu zkušeného rybáře. A není divu, jde o lákavou pochutinu především pro kapry, která je ale tak velká, že ji kapři nemohou pozřít, jen „cucat“. Jsou pro kapry tak lákavé, že je dokáží udržet na lovném místě velmi, ale opravdu velmi dlouho.

krmnékrmnékrmnékrmné

Krmné disky se hodí jak na delší výpravy, tak pro krátkodobý lov díky své okamžité účinnosti po vhození do vody. Krmné disky vydrží na lovném místě, i při velkém tlaku větších ryb, především kaprů, až 24 hodin, drobným bílým rybák pak odolají i déle. Dělají svoji práci, lákají na lovné místo ryby a hned tak je nenechají odplout jinam.

Na to, že jde o krmení pro ryby, jsou krmné disky opravdu hodně velké, mají průměr 85 mm, silné jsou pak 28 mm. A to je důvod, proč je ryby nedokáží najednou pozřít. Různé okusování, olizování a jiné ataky tak především kapry zaměstnají na dlouhou dobu a to je hlavní důvod, proč je použít.

Krmný disk s příchutí jahoda….

Ovšem nejen velikost krmných disků, ale také jejich pachová stopa, kterou pouští do okolí, je důvodem, proč jsou tak úspěšné. Dokáží ryby nalákat na lovné místo i z větší dálky.

Krmné disky lze použít jak na stojaté vody, tak do vod tekoucích. Díky jejich tvaru je proud hned tak neodkulí. Jsou placaté a tak se skvěle hodí i na bahnitá dna.

A z čeho jsou vlastně krmné disky složeny? Výrobce samozřejmě přesné složení tají, ale uvádí, že jde vlastně o krmné komponenty, jejich složení je něco mezi boilies směsí a směsí na kalové pelety. Vyrábí se v několika příchutích i barvách.

Příklady variant krmných disků:

  • LOSOS & PATENTKA
  • JAHODA & MED
  • HALIBUT & ČESNEK
  • SMETANA & SÝR
  • BANÁN & CHILLI
  • ŠVESTKA & KRAB… a je jich mnohem více!

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím