Rybářský rozcestník

Mořský návazec – boční uvázání několika přívěsů s háčkem

Tato sestava je skvělá na lov tresek, ale i dalších treskovitých ryb při chytání ve vodním sloupci. Obrázky ukazují především jednoduchý způsob uvázání bočních přívěsů, na které lze pak uvázat kratší návazce jak s korálky a háčky na mrtvé části ryb, tak návazce s umělými nástrahami.

návazec-bočníUzl3

Co budeme potřebovat:

  • kratší návazce (5 až 15 cm) s háčky 3,0-10,0, navazuje se od 1 do 6 návazců na jednu sestavu, návazce se tvoří z vlasce o průměru 0,75 mm
  • návazcová šňůra pletená (8 i více pramenů) do slané vody o nosnosti 30 kg a více
  • středové závaží 300-800 g i více
  • (místo háčku a olova koncové pilkry o hmotnosti 300 až 1000 g)

Postup navázání:

  1. ustřihneme návazec dlouhý dle potřeby, nezapomeneme, že se částečně zkrátí díky přívěsům, na jeden z konců navážeme závaží a háček, případně obratlík s pilkrem a háčkem
  2. na kmenovém vlasci nebo pletence uděláme větší oko v místě, kde chceme napojit na přívěs návazec s háčkem
  3. začneme jakoby klasickou smyčkou, kterou ale nedotahujeme
  4. okem protáhneme střed smyčky 2x, až pak důkladně uzel utáhneme
  5. těsně u uzlíku, z jedné strany, smyčku přestřihneme, postup opakujeme i u dalších bočních přívěsů, měli by být tak daleko od sebe, aby se návazce nemohli zamotat do sousedního nad ním či pod ním, konec celé montáže ukončíme nějakým vhodným smyčkovým uzlem…

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Vermikompostér ze tří kbelíků – jak si vyrobit jednoduchý domeček pro žížaly

Žížal není nikdy dost a my rybáři máme několik možností, jak si je pořídit. Dají se běžně koupit, ale ty ceny! Pak nezbývá, chceme-li ušetřit, než si je nasbírat, nebo ještě lépe, vypěstovat. A právě k chovu žížal si můžeme vyrobit jednoduchý vermikompostér, který nám kromě žížal dodá i výtečné hnojivo pro domácí květiny, což by mohlo potěšit naše manželky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím