Rybářský rozcestník

Mořský návazec – boční uvázání několika přívěsů s háčkem

Tato sestava je skvělá na lov tresek, ale i dalších treskovitých ryb při chytání ve vodním sloupci. Obrázky ukazují především jednoduchý způsob uvázání bočních přívěsů, na které lze pak uvázat kratší návazce jak s korálky a háčky na mrtvé části ryb, tak návazce s umělými nástrahami.

návazec-bočníUzl3

Co budeme potřebovat:

  • kratší návazce (5 až 15 cm) s háčky 3,0-10,0, navazuje se od 1 do 6 návazců na jednu sestavu, návazce se tvoří z vlasce o průměru 0,75 mm
  • návazcová šňůra pletená (8 i více pramenů) do slané vody o nosnosti 30 kg a více
  • středové závaží 300-800 g i více
  • (místo háčku a olova koncové pilkry o hmotnosti 300 až 1000 g)

Postup navázání:

  1. ustřihneme návazec dlouhý dle potřeby, nezapomeneme, že se částečně zkrátí díky přívěsům, na jeden z konců navážeme závaží a háček, případně obratlík s pilkrem a háčkem
  2. na kmenovém vlasci nebo pletence uděláme větší oko v místě, kde chceme napojit na přívěs návazec s háčkem
  3. začneme jakoby klasickou smyčkou, kterou ale nedotahujeme
  4. okem protáhneme střed smyčky 2x, až pak důkladně uzel utáhneme
  5. těsně u uzlíku, z jedné strany, smyčku přestřihneme, postup opakujeme i u dalších bočních přívěsů, měli by být tak daleko od sebe, aby se návazce nemohli zamotat do sousedního nad ním či pod ním, konec celé montáže ukončíme nějakým vhodným smyčkovým uzlem…

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím