Rybářský rozcestník

Fizz aktivátor – atraktor vytvářející mrak kolem rybářských návnad

Fizz aktivátory se vyrábí ve formě tabletek, které se vkládají například do PVA materiálů, zamačkávají se do krmítek, nebo jen jednoduše přidávají do krmných směsí. Po vhození tablet do vody kalí prostor kolem sebe a ryby lákají pachovou a mrakující barevnou stopou.

fizz-aktivator-tablety3fizz-aktivator-tablety4fizz-aktivator-tablety5fizzfizz

Tyto tablety připomínají různé šumící tablety používané v lékařství nebo gastronomii. Kdo by neznal totalitní šumák! A podobně pracují i Fizz aktivátory – tabletky pro rybáře na zatraktivnění rybářských návnad. Ty po vhození do vody vytvářejí mikro vibrace a scénický barevný mrak kolem návnady, která láká ryby i z větších vzdáleností. Esence, vznášející se kolem návnady, zvyšuje apetit ryb.

Fizz aktivátor tablety

Tablety Fizz aktivátor se dají koupit v 8 příchutích a 3 velikostech 9-12-20 mm, s různými aktivními látkami, barvami a rozpouštěcí dobou od 5 až 10 minut.

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?