Rybářský rozcestník

Lávové kamínky – krmný rybářský atraktor, který ryby určitě zaujme

Na rybářském trhu je mnoho krmných komponentů, které pomáhají zatraktivnit krmné směsi nejen díky jejich chuti a vůni, ale i díky dalším vlastnostem. Některé tvoří mrak, jiné vytváří šumivý efekt. Právě lávové kamínky, po vhození do vody, umí zabarvit vodu a vytvořit krmný mrak, který ryby tak moc láká.

drobná

Důkladné zakrmení lovného místa dokáže přemluvit i letargické ryby k záběru. Což teprve, pokud jim na lovném místě vytvoříme podmínky, které jsou pro ryby prostě neodolatelné. Kromě lákavé barvy, chutě a vůně můžeme ryby nalákat i na další vlastnosti některých krmných komponentů. Poslední dobou se výrobci rybářského krmení, ale i dalších krmných komponentů, předhánějí ve výrobě atraktorů, co po vhození do vody vytváří například lávový efekt a nebo také krmný mrak.

A právě krmný mrak umí lávové kamínky dokonale. Vyrábí se ve více barvách, chutích a vůních, ale jedno mají společné. Po vhození do vody vytvoří mrak, který se rybám velice líbí. Ve stojaté vodě se vznáší neodolatelně na krmném místě, v tekoucí vodě pak jde vodou po proudu a láká ryby právě na lovné místo.

Text i foto: Jiří Langer, autorský článek našeho webu

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím