Rybářský rozcestník

Lávové kamínky – krmný rybářský atraktor, který ryby určitě zaujme

Na rybářském trhu je mnoho krmných komponentů, které pomáhají zatraktivnit krmné směsi nejen díky jejich chuti a vůni, ale i díky dalším vlastnostem. Některé tvoří mrak, jiné vytváří šumivý efekt. Právě lávové kamínky, po vhození do vody, umí zabarvit vodu a vytvořit krmný mrak, který ryby tak moc láká.

drobná

Důkladné zakrmení lovného místa dokáže přemluvit i letargické ryby k záběru. Což teprve, pokud jim na lovném místě vytvoříme podmínky, které jsou pro ryby prostě neodolatelné. Kromě lákavé barvy, chutě a vůně můžeme ryby nalákat i na další vlastnosti některých krmných komponentů. Poslední dobou se výrobci rybářského krmení, ale i dalších krmných komponentů, předhánějí ve výrobě atraktorů, co po vhození do vody vytváří například lávový efekt a nebo také krmný mrak.

A právě krmný mrak umí lávové kamínky dokonale. Vyrábí se ve více barvách, chutích a vůních, ale jedno mají společné. Po vhození do vody vytvoří mrak, který se rybám velice líbí. Ve stojaté vodě se vznáší neodolatelně na krmném místě, v tekoucí vodě pak jde vodou po proudu a láká ryby právě na lovné místo.

Text i foto: Jiří Langer, autorský článek našeho webu

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?