Rybářský rozcestník

Lávové kamínky – krmný rybářský atraktor, který ryby určitě zaujme

Na rybářském trhu je mnoho krmných komponentů, které pomáhají zatraktivnit krmné směsi nejen díky jejich chuti a vůni, ale i díky dalším vlastnostem. Některé tvoří mrak, jiné vytváří šumivý efekt. Právě lávové kamínky, po vhození do vody, umí zabarvit vodu a vytvořit krmný mrak, který ryby tak moc láká.

drobná

Důkladné zakrmení lovného místa dokáže přemluvit i letargické ryby k záběru. Což teprve, pokud jim na lovném místě vytvoříme podmínky, které jsou pro ryby prostě neodolatelné. Kromě lákavé barvy, chutě a vůně můžeme ryby nalákat i na další vlastnosti některých krmných komponentů. Poslední dobou se výrobci rybářského krmení, ale i dalších krmných komponentů, předhánějí ve výrobě atraktorů, co po vhození do vody vytváří například lávový efekt a nebo také krmný mrak.

A právě krmný mrak umí lávové kamínky dokonale. Vyrábí se ve více barvách, chutích a vůních, ale jedno mají společné. Po vhození do vody vytvoří mrak, který se rybám velice líbí. Ve stojaté vodě se vznáší neodolatelně na krmném místě, v tekoucí vodě pak jde vodou po proudu a láká ryby právě na lovné místo.

Text i foto: Jiří Langer, autorský článek našeho webu

Nejčtenější články

Atraktory ve spreji – šikovná pomůcka zkušeného rybáře

Atraktory jsou určeny výhradně pro zatraktivnění nástrah a návnad jak pro lov kaprovitých ryb, tak i pro lov dravců. Prodávají se v různých variantách, ale velmi oblíbené, hlavně u zkušených rybářů, jsou ve formě sprejů.

Metlička na míchání zakrmovacích směsí

Metlička na promíchání zakrmovacích směsí v kombinaci s bateriovou vrtačkou nám usnadní důkladné spojení všech vnadících složek. Jde o skvělého pomocníka. Právě správné promíchání zakrmovací směsi nám může pomoci k pěkným úlovkům.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím