Rybářský rozcestník

Lávové kamínky – krmný rybářský atraktor, který ryby určitě zaujme

Na rybářském trhu je mnoho krmných komponentů, které pomáhají zatraktivnit krmné směsi nejen díky jejich chuti a vůni, ale i díky dalším vlastnostem. Některé tvoří mrak, jiné vytváří šumivý efekt. Právě lávové kamínky, po vhození do vody, umí zabarvit vodu a vytvořit krmný mrak, který ryby tak moc láká.

drobná

Důkladné zakrmení lovného místa dokáže přemluvit i letargické ryby k záběru. Což teprve, pokud jim na lovném místě vytvoříme podmínky, které jsou pro ryby prostě neodolatelné. Kromě lákavé barvy, chutě a vůně můžeme ryby nalákat i na další vlastnosti některých krmných komponentů. Poslední dobou se výrobci rybářského krmení, ale i dalších krmných komponentů, předhánějí ve výrobě atraktorů, co po vhození do vody vytváří například lávový efekt a nebo také krmný mrak.

A právě krmný mrak umí lávové kamínky dokonale. Vyrábí se ve více barvách, chutích a vůních, ale jedno mají společné. Po vhození do vody vytvoří mrak, který se rybám velice líbí. Ve stojaté vodě se vznáší neodolatelně na krmném místě, v tekoucí vodě pak jde vodou po proudu a láká ryby právě na lovné místo.

Text i foto: Jiří Langer, autorský článek našeho webu

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.