Rybářský rozcestník

Zelená vám voda v kanystru? Dá se tomuto problému jednoduše předejít!

Hlavně při dlouhodobých pobytech u vody se často stává, že pitná voda v kanystrech začne zelenat, tvoří se v nich totiž řasa, která vodu kazí a může některým citlivým osobám způsobit velké potíže. Není problém tomuto problému předejít a když už se to stane, že vám kanystr začne zevnitř zarůstat řasou, nemusíte ho vyhazovat, stačí ho jen vydezinfikovat.

kanistrkanistrkanistr

My jezdíme běžně na 14 dní i tři týdny k vodě a právě pitná voda je nejcennější komodita. Vaříme z ní, umýváme nádobí, myjeme se… Bez vody to u dlouhodobých výprav prostě nejde. Elektřinu si dnes umíme vyrobit pomocí solárních panelů, také s sebou vozíme nabyté powerbanky a autobaterie, díky kterým si můžeme dobýt telefony, bluetooth reproduktor, či noteboook a podobně.

Ale k tématu! Jednoduše vodu v kanystrech nevystavujte světlu a hlavně slunci. Pak předejdete zarůstání kanystru zelenou řasou. A pokus se vám přesto stane, že voda začne zelenat, konzumujte takovou vodu maximálně po uvaření, ale raději vůbec, pokud máte náhradu. Doma pak stačí vodu vylít, kanystr vypláchnout Savem, nebo jinou podobnou chemií a zeleně v kanystru se tak lehce zbavíte. Vypláchněte kanystr několikrát, nebo lépe kanystr napusťte vodou Savo v něm pak nechte den nebo dva působit.

Slunci a většině světla zabráníte pohrát si z vodou v kanystru tak, že ho jednoduše zakryjete ručníkem. Také jsou skvělé kanystry neprůhledné, tím si hodně pomůžeme. Kdo má dodávku či jiné auto s kufrem, kde je, po jeho uzavření tma, tak ten může kanystr s pitnou vodou skladovat u vody tam.

Čerstvá pitná voda je samozřejmě nejlepší, ale pokud jezdíte někam do divočiny, jako my, pak nezbývá, než si vodu přivést s sebou. pak se vám možná nějaká má rada bude hodit!

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.