Rybářský rozcestník

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

žebrovéžebrovékapr

Občas žebrové krmítko naplním jen pečivem a to mě nemusí ani dojít klasická zakrmovací směs. A proč? Protože pečivo ryby prostě milují. Velkou výhodou je fakt, že pečivo v krmítku začne okamžitě pracovat, uvolňují se kousky a vzlínají vodním sloupcem a tak dokáží nalákat ke krmítku a tedy i k našemu háčku a nástraze i ryby pohybující se nejen u dna, ale také výše ve vodním sloupci.

TIP: Starší pečivo ve vodě déle vydrží, stejně tak, pokud ho zmáčkneme a tak chvíli vylisujeme.

Osvědčená kombinace na kapry, ale i další kaprovité ryby…

Pečivo se dá i dipovat a tak zvýšit jeho atraktivitu, ovšem není to nutné, protože pečivo většina kaprovitých ryb prostě miluje. Rozhodně stojí za to rohlíky či chleba si k vodě brát a to nejen na svačinu :), ale také s nimi naplnit například žebrové krmítko…

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?