Rybářský rozcestník

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

žebrovéžebrovékapr

Občas žebrové krmítko naplním jen pečivem a to mě nemusí ani dojít klasická zakrmovací směs. A proč? Protože pečivo ryby prostě milují. Velkou výhodou je fakt, že pečivo v krmítku začne okamžitě pracovat, uvolňují se kousky a vzlínají vodním sloupcem a tak dokáží nalákat ke krmítku a tedy i k našemu háčku a nástraze i ryby pohybující se nejen u dna, ale také výše ve vodním sloupci.

TIP: Starší pečivo ve vodě déle vydrží, stejně tak, pokud ho zmáčkneme a tak chvíli vylisujeme.

Osvědčená kombinace na kapry, ale i další kaprovité ryby…

Pečivo se dá i dipovat a tak zvýšit jeho atraktivitu, ovšem není to nutné, protože pečivo většina kaprovitých ryb prostě miluje. Rozhodně stojí za to rohlíky či chleba si k vodě brát a to nejen na svačinu :), ale také s nimi naplnit například žebrové krmítko…

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….