Rybářský rozcestník

Zakrmovací kobra za pár korun z novodurové trubky

Nechce se vám utratit velké peníze za předražené značkové zakrmovací kobry? Vyrobte si doma svoji vlastní za pár korun z novodurové trubky.

kobranovodurová

Vhodnou novodurovou trubku můžete koupit v instalatérských potřebách nebo také v obchodech pro elektrikáře. Vyberte vhodný průměr podle tipů boilies, co nejčastěji používáte na zakrmení lovného místa. Asi nejpoužívanější jsou boilies o průměru 20 mm. Ale klidně zvolte i silnější průměr trubky. Uřízněte si pro vás ideální délku. Většinou kobry bývají dlouhé 50-60 cm, ovšem ohybem se o něco zmenší.

A jak dál? Je třeba jeden konec trubky nahřát, ohnout do vhodného oblouku, po vychladnutí vyříznout, začistit a pak hurá k vodě otestovat svoji zručnost. 🙂

Video k tématu zde: Zakrmovací kobra z novodurové trubky

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

Chytání ryb před a po bouřce. A co za bouřky?

Asi každý rybář již zažil ty chvíle, kdy mu nad hlavou začaly létat blesky, hřmělo, zvedl se vítr a voda se změnila v běsnící živel. Co v těchto chvílích dělat? Já osobně bych v tento moment byl raději schovaný v autě, nebo dobře zakurtovaném brolíčku. Rozhodně ale není radno hrát si na piráty a přečkat bouřku v loďce. Ani pod stromem není ideální místo, kam se za bouřky schovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím