Rybářský rozcestník

Zakrmovací kobra za pár korun z novodurové trubky

Nechce se vám utratit velké peníze za předražené značkové zakrmovací kobry? Vyrobte si doma svoji vlastní za pár korun z novodurové trubky.

kobranovodurová

Vhodnou novodurovou trubku můžete koupit v instalatérských potřebách nebo také v obchodech pro elektrikáře. Vyberte vhodný průměr podle tipů boilies, co nejčastěji používáte na zakrmení lovného místa. Asi nejpoužívanější jsou boilies o průměru 20 mm. Ale klidně zvolte i silnější průměr trubky. Uřízněte si pro vás ideální délku. Většinou kobry bývají dlouhé 50-60 cm, ovšem ohybem se o něco zmenší.

A jak dál? Je třeba jeden konec trubky nahřát, ohnout do vhodného oblouku, po vychladnutí vyříznout, začistit a pak hurá k vodě otestovat svoji zručnost. 🙂

Video k tématu zde: Zakrmovací kobra z novodurové trubky

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím