Další z našich vychytávek pro šikovné rybáře. Vyrobte si zakrmovací kobru na boilies za pár korun. Stačí zajít do instalatérských či elektrikářských potřeb, koupit vhodný průměr novodurové trubky, tu pak doma nahřát zahnout, vykrojit a můžeme jít k vodě nahazovat oblíbené boilies kuličky.
Při chytání sumců v noci je dobré mít osvětlenou špičku prutu a to nejen proto, když některý z prutů zacinká, aby rybář běžel k tomu správnému, ale také pohyb špičky často prozradí, že se na konci montáže něco děje, proto je dobré ji za tmy dobře vidět. Zde je jedna z možností, jak mít prut dokonale osvětlený, stačí osvětlovací tyčinka a dvě spojky přidělané na prut pomocí elektrikářské pásky. Největší výhodou je možnost tyčinku během chvilky vyměnit a to opakovaně.
Krátká ukázka, jak pracuje vláčecí montáž s korkovým plovákem a návazcem na konci s gumovou nástrahou navlečenou na jigové hlavě. I když se přídavný plovák na vláčení dá koupit, stačí použít korek od vína, který funguje stejně, jako jeho dražší, kupovaní bratři. Montáž je opravdu jednoduchá. Korek pěkně pracuje na hladině a láká dravce, především štiky, na gumovou nástrahu pod plovákem.
Už jsem viděl mnoho vychytaných stojanů na sumce pro lov tzv. na trhačku, jejichž součástí jsou také různě upravené signalizátory záběrů. Hlavně při chytání sumců v noci, kromě rolniček, se rozhodně hodí mít v záloze další způsob, jak zjisti, že se nám houpá sumec na konci naší sestavy. Ovšem nedávno jsem narazil na opravdu vtipně nainstalovaný přídavná mechanizmus, který detekuje i slabší pohyb špičky prutu. Přitom je to velice jednoduchý a levný způsob, jak vyřešit problém s detekcí záběru při tomto způsobu lovu velkých vousáčů.
Nepřehlédněte náš e-mailový občasník, tedy krátké zprávičky o dění na našem webu. Občas vám do e-mailu zašleme novinky, co jsme pro vás připravili ... a co pro to udělat? Jen se stačí přihlásit k jejich odběru! :)
Ano, je to tu, mám platné rybářské doklady, něco jsem se o rybách naučil a tak konečně mohu k vodě si pěkně zachytat. Ale kam vyrazit? A co si kromě základní rybařiny ještě vzít s sebou? Také znalost místa, kde chci chytat, mě může zajistit úspěšný lov, proto neváhejte a poraďte se se zkušenými rybáři, ti vám rádi poradí, kam vyrazit.
Už se vám někdy stalo, že jste chtěli dotáhnout brzdu navijáku a ono to nešlo? Je to velký průšvih, protože pak nejde ani navinout nahozenou nástrahu ke břehu. Člověk si nějak poradí, ale naviják je s prokluzující brzdou prostě nefunkční. Většinou jde o stržení závitu ve středu krytu brzdy. Co s tím, vyhodit naviják? Ne! Jedno relativně prosté a levné řešení existuje. Lze obrátit mosazný střed.
Rozhodně není dobré podcenit samotný výběr navijáku, je to totiž důležitá součást celé rybářské výbavy. Právě kvalitní, dobře zvolený, naviják může velmi zpříjemnit nejen samotné zdolávání ryb, ale i ostatní práci s prutem. A naopak nekvalitní, nebo nevhodně zvolený naviják, dokáže zkazit celý zážitek z rybaření, nebo případně dokonce zapříčinit ztrátu případného úlovku.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2021 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.