Rybářský rozcestník

Zakrmovací lopatka z pet láhve

Dnes tak proklínané a zatracované pet láhve mohou mít i své pozitivní využití. Například sklerotickému rybáři mohou pomoci při zakrmování, pokud si doma zapomene originální vnadící lopatku.

zakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovací

Občas doma něco zapomeneme. Dá se to řešit různě, půjčit si zapomenutou věc od kamaráda, nebo si ji prostě vyrobit na místě, přímo u vody. A tak tu máme opět jednu vychytávku k vodě. Lopatku vhodnou na vnadící směsi či boilies nebo pelety.

Co potřebujeme k výrobě zakrmovací lopatky?

  • jednu prázdnou pet láhev (petku)
  • lepící pásku nebo izolačku
  • vhodný delší pružný klacek

Nejprve si najdem pružný klacek, ovšem nesmí být suchý, pak by nám asi dlouho nevydržel. Případně ho upravíme tak, aby se dal protáhnout hrdlem petky. Pet láhev nůžkami, nebo nožem, rozpůlíme tak, aby nám vznikl co nejvhodnější tvar na lopatku…

… Klacek protáhneme hrdlem petky, na jeho konci uděláme zarážku pomocí izolačky nebo nějaké lepící pásky…

… klacek zasuneme do hrdla tak, aby byl hodně na těsno a izolačka či pásky bránila vysunutí hrdla z klacku…

… zajistíme lopatku z petky opět pomocí pásky či izolačky několikanásobným omotáním hrdla láhve a části klacku …

… můžeme začít zakrmovat…

Už v několika článcích jsem psal, že zkušený rybář sebou k vodě bere několik drobností, které mu mohou zachránit krk. Sekundové lepidlo, lepící pásku či izolačku, pilku a sekerku… Kdo tráví delší čas u vody, sám ví, jak často se nějkaké ty drobnosti pak hodí!

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Jak správně namotat vlasec či pletenku na naviják

I když jde o článek pro začínající rybáře, ze zkušenosti vím, že i mnoho rybářů, co chytají již mnoho let, neumí správně namotat vlasec či pletenku na cívku navijáku. Existuje totiž pár důležitých kroků, jak správně na to a neměl by se ani jeden z nich podcenit či dokonce vynechat.

Nové method feeder formičky

Na rybářském trhu se objevily nové method feeder formičky na plnění method feeder krmítek. V čem jsou nové? Tyto formičky ve tvaru „skořápky“ se jednoduše používají, jejich naplnění je rychlé a vyprázdnění ještě rychlejší především díky otevírání v podélné ose formičky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím