Rybářský rozcestník

Zakrmovací lopatka z pet láhve

Dnes tak proklínané a zatracované pet láhve mohou mít i své pozitivní využití. Například sklerotickému rybáři mohou pomoci při zakrmování, pokud si doma zapomene originální vnadící lopatku.

zakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovací

Občas doma něco zapomeneme. Dá se to řešit různě, půjčit si zapomenutou věc od kamaráda, nebo si ji prostě vyrobit na místě, přímo u vody. A tak tu máme opět jednu vychytávku k vodě. Lopatku vhodnou na vnadící směsi či boilies nebo pelety.

Co potřebujeme k výrobě zakrmovací lopatky?

  • jednu prázdnou pet láhev (petku)
  • lepící pásku nebo izolačku
  • vhodný delší pružný klacek

Nejprve si najdem pružný klacek, ovšem nesmí být suchý, pak by nám asi dlouho nevydržel. Případně ho upravíme tak, aby se dal protáhnout hrdlem petky. Pet láhev nůžkami, nebo nožem, rozpůlíme tak, aby nám vznikl co nejvhodnější tvar na lopatku…

… Klacek protáhneme hrdlem petky, na jeho konci uděláme zarážku pomocí izolačky nebo nějaké lepící pásky…

… klacek zasuneme do hrdla tak, aby byl hodně na těsno a izolačka či pásky bránila vysunutí hrdla z klacku…

… zajistíme lopatku z petky opět pomocí pásky či izolačky několikanásobným omotáním hrdla láhve a části klacku …

… můžeme začít zakrmovat…

Už v několika článcích jsem psal, že zkušený rybář sebou k vodě bere několik drobností, které mu mohou zachránit krk. Sekundové lepidlo, lepící pásku či izolačku, pilku a sekerku… Kdo tráví delší čas u vody, sám ví, jak často se nějkaké ty drobnosti pak hodí!

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

Chytání ryb před a po bouřce. A co za bouřky?

Asi každý rybář již zažil ty chvíle, kdy mu nad hlavou začaly létat blesky, hřmělo, zvedl se vítr a voda se změnila v běsnící živel. Co v těchto chvílích dělat? Já osobně bych v tento moment byl raději schovaný v autě, nebo dobře zakurtovaném brolíčku. Rozhodně ale není radno hrát si na piráty a přečkat bouřku v loďce. Ani pod stromem není ideální místo, kam se za bouřky schovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím