Rybářský rozcestník

Zakrmovací lopatka z pet láhve

Dnes tak proklínané a zatracované pet láhve mohou mít i své pozitivní využití. Například sklerotickému rybáři mohou pomoci při zakrmování, pokud si doma zapomene originální vnadící lopatku.

zakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovací

Občas doma něco zapomeneme. Dá se to řešit různě, půjčit si zapomenutou věc od kamaráda, nebo si ji prostě vyrobit na místě, přímo u vody. A tak tu máme opět jednu vychytávku k vodě. Lopatku vhodnou na vnadící směsi či boilies nebo pelety.

Co potřebujeme k výrobě zakrmovací lopatky?

  • jednu prázdnou pet láhev (petku)
  • lepící pásku nebo izolačku
  • vhodný delší pružný klacek

Nejprve si najdem pružný klacek, ovšem nesmí být suchý, pak by nám asi dlouho nevydržel. Případně ho upravíme tak, aby se dal protáhnout hrdlem petky. Pet láhev nůžkami, nebo nožem, rozpůlíme tak, aby nám vznikl co nejvhodnější tvar na lopatku…

… Klacek protáhneme hrdlem petky, na jeho konci uděláme zarážku pomocí izolačky nebo nějaké lepící pásky…

… klacek zasuneme do hrdla tak, aby byl hodně na těsno a izolačka či pásky bránila vysunutí hrdla z klacku…

… zajistíme lopatku z petky opět pomocí pásky či izolačky několikanásobným omotáním hrdla láhve a části klacku …

… můžeme začít zakrmovat…

Už v několika článcích jsem psal, že zkušený rybář sebou k vodě bere několik drobností, které mu mohou zachránit krk. Sekundové lepidlo, lepící pásku či izolačku, pilku a sekerku… Kdo tráví delší čas u vody, sám ví, jak často se nějkaké ty drobnosti pak hodí!

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím