Rybářský rozcestník

Vrtačka na rybách? Někdy se může hodit

Vrtačku u vody jsem poprvé viděl, když si chlapi na molo přidělávali vidličky na pruty. Ale využít bateriovou vrtačku na rybách můžeme i v jiných případech….

vrtacka-pelety3vrtacka-pelety4atraktor-ochucená

Na Rozkoši máme kamenité podloží a tak na několika místech vidličky prostě nejdou zabodnout. Pak se hodí vrtačka a vrták do železa, ten si s kamenitým podlažím poradí. Ano, nebo si místo vidliček můžeme k vodě přinést tripod, pak máte pravdu, že vrtačku potřebovat nebudeme. 🙂

Další případ, kdy se nám vrtačka hodí je moment, kdy máme tvrdé krmné pelety a chceme je dát na přívěs háčku. Na některé stačí jen klasický vrtáček na boilies, ale už jsem zažil pelety, které fakt nešlo jinak provrtat, než právě pomocí bateriové vrtačky

Provrtat tvrdé pelety? S vrtákem a vrtačkou žádný problém….

Těch situací, kdy se u vody vrtačka hodí bude jistě více. Napište nám pod článek do chatu, kdy vám vrtačka u vody pomohla. Jak já říkám, zachránila pr… 🙂

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

První chytání, aneb, co musí udělat rybář, než začne chytat

Máme platné rybářské dokumenty, doma jsme si udělali přípravu a vše potřebně nachystali k vodě, včetně svačiny a pití a právě jsme dorazili k vodě … co vše předchází chytání? Hodíme hned silon s návnadou do vody a začneme? Rozhodně ne!

Kačení máma, opeřený Rambo a Terminátor v jednom

O letošní letní výpravě na Sumce se s námi u vody skamarádila kačení rodinka, máma a její čtyři mladé. My je krmili, oni nás obšťastňovali svojí přítomností. Běda jiným kačenám, které nás chtěli také navštívit. Ty naše kačení máma hnala tak urputně, že z ní šel až strach.

Potlačení pachové stopy na nástrahách i návazcích

Některé ryby mají opravdu dobře vyvinutý čich. V zásadě se ryby dělí do dvou skupin, jedny mají vysoce vyvinutý čich, ale za to horší zrak a druhé mají výborný zrak, ale horší čich. A právě ty druhy, co dobře vnímají různé pachy, můžeme přelstít drobnou vychytávkou.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím