Rybářský rozcestník

Vrtačka na rybách? Někdy se může hodit

Vrtačku u vody jsem poprvé viděl, když si chlapi na molo přidělávali vidličky na pruty. Ale využít bateriovou vrtačku na rybách můžeme i v jiných případech….

vrtacka-pelety3vrtacka-pelety4atraktor-ochucenázamkrmovacívrtačka

Na Rozkoši máme kamenité podloží a tak na několika místech vidličky prostě nejdou zabodnout. Pak se hodí vrtačka a vrták do železa, ten si s kamenitým podlažím poradí. Ano, nebo si místo vidliček můžeme k vodě přinést tripod, pak máte pravdu, že vrtačku potřebovat nebudeme. 🙂

Další případ, kdy se nám vrtačka hodí je moment, kdy máme tvrdé krmné pelety a chceme je dát na přívěs háčku. Na některé stačí jen klasický vrtáček na boilies, ale už jsem zažil pelety, které fakt nešlo jinak provrtat, než právě pomocí bateriové vrtačky

Provrtat tvrdé pelety? S vrtákem a vrtačkou žádný problém….

Asi nejčastější použití vrtačky v moderní rybařině je v kombinaci s metličkou na důkladné promíchání zakrmovací směsi.

Těch situací, kdy se u vody vrtačka hodí bude jistě více. Napište nám pod článek do chatu, kdy vám vrtačka u vody pomohla. Jak já říkám, zachránila pr… 🙂

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Nové method feeder formičky

Na rybářském trhu se objevily nové method feeder formičky na plnění method feeder krmítek. V čem jsou nové? Tyto formičky ve tvaru „skořápky“ se jednoduše používají, jejich naplnění je rychlé a vyprázdnění ještě rychlejší především díky otevírání v podélné ose formičky.

Jak správně namotat vlasec či pletenku na naviják

I když jde o článek pro začínající rybáře, ze zkušenosti vím, že i mnoho rybářů, co chytají již mnoho let, neumí správně namotat vlasec či pletenku na cívku navijáku. Existuje totiž pár důležitých kroků, jak správně na to a neměl by se ani jeden z nich podcenit či dokonce vynechat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím