Rybářský rozcestník

Vrtačka na rybách? Někdy se může hodit

Vrtačku u vody jsem poprvé viděl, když si chlapi na molo přidělávali vidličky na pruty. Ale využít bateriovou vrtačku na rybách můžeme i v jiných případech….

vrtacka-pelety3vrtacka-pelety4atraktor-ochucená

Na Rozkoši máme kamenité podloží a tak na několika místech vidličky prostě nejdou zabodnout. Pak se hodí vrtačka a vrták do železa, ten si s kamenitým podlažím poradí. Ano, nebo si místo vidliček můžeme k vodě přinést tripod, pak máte pravdu, že vrtačku potřebovat nebudeme. 🙂

Další případ, kdy se nám vrtačka hodí je moment, kdy máme tvrdé krmné pelety a chceme je dát na přívěs háčku. Na některé stačí jen klasický vrtáček na boilies, ale už jsem zažil pelety, které fakt nešlo jinak provrtat, než právě pomocí bateriové vrtačky

Provrtat tvrdé pelety? S vrtákem a vrtačkou žádný problém….

Těch situací, kdy se u vody vrtačka hodí bude jistě více. Napište nám pod článek do chatu, kdy vám vrtačka u vody pomohla. Jak já říkám, zachránila pr… 🙂

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

Chytání ryb před a po bouřce. A co za bouřky?

Asi každý rybář již zažil ty chvíle, kdy mu nad hlavou začaly létat blesky, hřmělo, zvedl se vítr a voda se změnila v běsnící živel. Co v těchto chvílích dělat? Já osobně bych v tento moment byl raději schovaný v autě, nebo dobře zakurtovaném brolíčku. Rozhodně ale není radno hrát si na piráty a přečkat bouřku v loďce. Ani pod stromem není ideální místo, kam se za bouřky schovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím