Rybářský rozcestník

Zajištění trhacího kolíčku pojistnou zarážkou z klacíku

Při chytání kaprovitých ryb tzv. „Na kolíček“ často chytáme na větší vzdálenosti nebo v podmínkách, kdy nelze chytat klasicky na položenou, tedy například při zvednuté vodě po deštích. Pokud pak chytáme za silného větru, kolíček často nemá sílu naši kmenovou šňůru či vlasec udržet. Pomocný kousek větvičky jako zarážky nám tento problém může pomoci vyřešit.

kolíčekkolíčekchytáníchytáníztraceny-uzel-panorama2

Při lovu kaprů, ale i dalších kaprovitých ryb v silném proudu lze na některých revírech použít metodu lovu ryb na trhačku pomocí kolíčku na prádlo. Ovšem pokud hodně fouká, nebo chytáme-li na větší vzdálenosti, pak kolíčky často nemají tu správnou sílu tlaku, aby kmenovou šňůru udržely.

Stačí však použít ztracený uzel, kousek větvičky a je po problému. Přídavný kousek zarážky z větvičky dokáže pomoci kolíčku a udržet kmenovou šňůru i v silném větru. Vše je jasné z přiložených fotografií. Pod kolíčkem vytvoříme ztracený uzel, do jehož oka prostrčíme kousek větvičky, ta se zarazí tahem o spodní část kolíčku, tah kmenové šňůry může být silnější, přesto kmenová šňůra z kolíčku nevyskočí, jen tehdy, bude-li záběr od ryby.

Kolíček zajištěný zarážkou z kousku větvičky zajištěné ztraceným uzlem…

Články k tématu:

Nejčtenější články

Haltýř z pračky

Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

Stravování u vody – krabičková metoda

Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím