Rybářský rozcestník

Zajištění trhacího kolíčku pojistnou zarážkou z klacíku

Při chytání kaprovitých ryb tzv. „Na kolíček“ často chytáme na větší vzdálenosti nebo v podmínkách, kdy nelze chytat klasicky na položenou, tedy například při zvednuté vodě po deštích. Pokud pak chytáme za silného větru, kolíček často nemá sílu naši kmenovou šňůru či vlasec udržet. Pomocný kousek větvičky jako zarážky nám tento problém může pomoci vyřešit.

kolíčekkolíčekchytáníchytáníztraceny-uzel-panorama2

Při lovu kaprů, ale i dalších kaprovitých ryb v silném proudu lze na některých revírech použít metodu lovu ryb na trhačku pomocí kolíčku na prádlo. Ovšem pokud hodně fouká, nebo chytáme-li na větší vzdálenosti, pak kolíčky často nemají tu správnou sílu tlaku, aby kmenovou šňůru udržely.

Stačí však použít ztracený uzel, kousek větvičky a je po problému. Přídavný kousek zarážky z větvičky dokáže pomoci kolíčku a udržet kmenovou šňůru i v silném větru. Vše je jasné z přiložených fotografií. Pod kolíčkem vytvoříme ztracený uzel, do jehož oka prostrčíme kousek větvičky, ta se zarazí tahem o spodní část kolíčku, tah kmenové šňůry může být silnější, přesto kmenová šňůra z kolíčku nevyskočí, jen tehdy, bude-li záběr od ryby.

Kolíček zajištěný zarážkou z kousku větvičky zajištěné ztraceným uzlem…

Články k tématu:

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.