Rybářský rozcestník

Zajištění trhacího kolíčku pojistnou zarážkou z klacíku

Při chytání kaprovitých ryb tzv. „Na kolíček“ často chytáme na větší vzdálenosti nebo v podmínkách, kdy nelze chytat klasicky na položenou, tedy například při zvednuté vodě po deštích. Pokud pak chytáme za silného větru, kolíček často nemá sílu naši kmenovou šňůru či vlasec udržet. Pomocný kousek větvičky jako zarážky nám tento problém může pomoci vyřešit.

kolíčekkolíčekchytáníchytáníztraceny-uzel-panorama2

Při lovu kaprů, ale i dalších kaprovitých ryb v silném proudu lze na některých revírech použít metodu lovu ryb na trhačku pomocí kolíčku na prádlo. Ovšem pokud hodně fouká, nebo chytáme-li na větší vzdálenosti, pak kolíčky často nemají tu správnou sílu tlaku, aby kmenovou šňůru udržely.

Stačí však použít ztracený uzel, kousek větvičky a je po problému. Přídavný kousek zarážky z větvičky dokáže pomoci kolíčku a udržet kmenovou šňůru i v silném větru. Vše je jasné z přiložených fotografií. Pod kolíčkem vytvoříme ztracený uzel, do jehož oka prostrčíme kousek větvičky, ta se zarazí tahem o spodní část kolíčku, tah kmenové šňůry může být silnější, přesto kmenová šňůra z kolíčku nevyskočí, jen tehdy, bude-li záběr od ryby.

Kolíček zajištěný zarážkou z kousku větvičky zajištěné ztraceným uzlem…

Články k tématu:

Nejčtenější články

Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby

Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

Trn (osten) se silikonovou zarážkou – šikovná pomůcka pro nastražení pop up boilie pod háček

Velmi praktická pomůcka pro rybáře v situaci, kdy chtějí pod háček napíchnout nějakou PopUp nástrahu a nemají po ruce vhodný návazec s háčkem a přívěsem pod ním.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím