Rybářský rozcestník

Korkový špunt od vína – další tip, jak ho využít v rybařině

Korek a rybáři k sobě neodmyslitelně patří. Používá se při výrobě prutů, splávků a podobně. Stejně to platí o vinařích, víně a špuntech, tedy přesně korkových zátkách, které se stále využívají na uzavírání lahví, i když jsou dnes již hojně nahrazovány i jinými materiály. Korkové špunty může rybář využít na mnoho způsobů. My tu dnes máme tip na praktickou vychytávku, kdy špunt od vína lze použít při skladování rybářských prošívacích jehel.

prošívacíprošívacíprošívací

Prošívací jehla k bezpečnému nastražení živé či mrtvé nástražní rybky je skvělý pomocník při lovu dravců. Má ale jednu vlastnost, s kterou jsem se dlouhá léta potýkal. Stále jsem ji hledal, když jsem ji potřeboval. V krabičkách s rybářskou bižuterií se mě často tak dokonale schovala, že ne a ne ji najít. Další její vlastností bylo, že jsem ji často našel v momentě, kdy mě nehezky píchla do prstu. Prostě zrovna tento rybářův pomocník mě často vytáčel k nepříčetnosti.

Korek je rybáři dobrým pomocníkem, má mnoho využití….

Ovšem dnes jsem již na prošívací jehly vyzrál, zapichuji je právě do korkové zátky od vína. Pěkně v zátce drží a hlavně nemohou mě při prohledávání bižuterie píchnout. Také korek, v kterém jsou zapíchané jehly, je v krabičce mé bižuterie na dravce nepřehlédnutelný a tak dnes již jehly nehledám, maximálně, když se mě ze stolu skutálí do trávy. 🙂

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Rybářské závody v Domamili 2023

Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!