Rybářský rozcestník

Korkový špunt od vína – další tip, jak ho využít v rybařině

Korek a rybáři k sobě neodmyslitelně patří. Používá se při výrobě prutů, splávků a podobně. Stejně to platí o vinařích, víně a špuntech, tedy přesně korkových zátkách, které se stále využívají na uzavírání lahví, i když jsou dnes již hojně nahrazovány i jinými materiály. Korkové špunty může rybář využít na mnoho způsobů. My tu dnes máme tip na praktickou vychytávku, kdy špunt od vína lze použít při skladování rybářských prošívacích jehel.

prošívacíprošívacíprošívací

Prošívací jehla k bezpečnému nastražení živé či mrtvé nástražní rybky je skvělý pomocník při lovu dravců. Má ale jednu vlastnost, s kterou jsem se dlouhá léta potýkal. Stále jsem ji hledal, když jsem ji potřeboval. V krabičkách s rybářskou bižuterií se mě často tak dokonale schovala, že ne a ne ji najít. Další její vlastností bylo, že jsem ji často našel v momentě, kdy mě nehezky píchla do prstu. Prostě zrovna tento rybářův pomocník mě často vytáčel k nepříčetnosti.

Korek je rybáři dobrým pomocníkem, má mnoho využití….

Ovšem dnes jsem již na prošívací jehly vyzrál, zapichuji je právě do korkové zátky od vína. Pěkně v zátce drží a hlavně nemohou mě při prohledávání bižuterie píchnout. Také korek, v kterém jsou zapíchané jehly, je v krabičce mé bižuterie na dravce nepřehlédnutelný a tak dnes již jehly nehledám, maximálně, když se mě ze stolu skutálí do trávy. 🙂

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?