Rybářský rozcestník

Korkový špunt od vína – další tip, jak ho využít v rybařině

Korek a rybáři k sobě neodmyslitelně patří. Používá se při výrobě prutů, splávků a podobně. Stejně to platí o vinařích, víně a špuntech, tedy přesně korkových zátkách, které se stále využívají na uzavírání lahví, i když jsou dnes již hojně nahrazovány i jinými materiály. Korkové špunty může rybář využít na mnoho způsobů. My tu dnes máme tip na praktickou vychytávku, kdy špunt od vína lze použít při skladování rybářských prošívacích jehel.

prošívacíprošívacíprošívací

Prošívací jehla k bezpečnému nastražení živé či mrtvé nástražní rybky je skvělý pomocník při lovu dravců. Má ale jednu vlastnost, s kterou jsem se dlouhá léta potýkal. Stále jsem ji hledal, když jsem ji potřeboval. V krabičkách s rybářskou bižuterií se mě často tak dokonale schovala, že ne a ne ji najít. Další její vlastností bylo, že jsem ji často našel v momentě, kdy mě nehezky píchla do prstu. Prostě zrovna tento rybářův pomocník mě často vytáčel k nepříčetnosti.

Korek je rybáři dobrým pomocníkem, má mnoho využití….

Ovšem dnes jsem již na prošívací jehly vyzrál, zapichuji je právě do korkové zátky od vína. Pěkně v zátce drží a hlavně nemohou mě při prohledávání bižuterie píchnout. Také korek, v kterém jsou zapíchané jehly, je v krabičce mé bižuterie na dravce nepřehlédnutelný a tak dnes již jehly nehledám, maximálně, když se mě ze stolu skutálí do trávy. 🙂

Nejčtenější články

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….