Rybářský rozcestník

Trn (osten) se silikonovou zarážkou – šikovná pomůcka pro nastražení pop up boilie pod háček

Velmi praktická pomůcka pro rybáře v situaci, kdy chtějí pod háček napíchnout nějakou PopUp nástrahu a nemají po ruce vhodný návazec s háčkem a přívěsem pod ním.

trndavid-gumasiliconesiliconesiliconeosten-boilies-hacek5osten-boilies-hacek6

Na rybářském trhu dnes existuje stovky výrobků, které usnadňují život rybáře. Tato patří do kategorie rybářské bižuterie do kategorie lovu ryb na vlasovou metodu.

O co tedy jde? Jde o trn nebo osten, na který je možné jednoduše napíchnout jakoukoliv návnadu tužší konzistence, která na trnu spolehlivě drží díky malým zpětným hrotům. Ovšem ideální je především na PopUp boilie, tedy plovoucí kuličky boilies.

Díky silikonové zarážce, která je součástí trnu, lze snadno na návazec s háčkem, u kterého chybí přívěs, tento takto elegantně akčně pořídit a pod háček přesto nastražit nástrahu i když přívěs u háčku chyběl. Většina výrobců na rybářský trh dodává tři velikosti těchto trnů se silikonovou zarážkou.

Další články k tématu:

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.

Ryba v české kuchyni – 3. díl

Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.