Rybářský rozcestník

Také se občas podělíte s rybami o své jídlo?

Asi patřím mezi opravdové rybářské šílence, ale hlavně tehdy, když zrovna ryby moc neberou, jsem někdy tak zoufalý, že občas nabídnu rybám něco z toho, co zrovna sám mlsám. Je to sice většinou zoufalý pokus, který většinou nevyjde, protože zkušenost mám takovou, že když neberou, tak prostě neberou, ale občas dokáží ryby překvapit, stejně jako já je s nějakou tou lidskou pochutinou.

grilovacígrilovací

Tak se pochlubte dámy a pánové rybáři a přiznejte se, že jste někdy zkusili v zoufalství napíchnout na háček nějakou tu dobrotu, co jste si odtrhli sami od úst. Já tedy ano! Někdy, když mě zrovna selhaly všechny dobrůtky, co běžně vozím k vodě, zkusím na háček, nebo i na přívěs pod něj, napíchnout cokoliv, co zrovna konzumuji. Většinou je to rohlík, kůrka chleba, ale občas i nějaké sladkosti jako gumové medvídky, slaný popcorn, kus sýru…

Nedávno jsem si k obědu dopřál také grilované tyčinky, které jsem ale místo grilu opekl na pánvičce na troše oleje. Nějak jsem neměl hlad, bylo horko, ryby ne a ne zabrat a tak jsem mněl opět jednu ze svých slabších chvilek. Ukrojil jsem kus tyčinky a napíchnul ji na přívěs háčku a šup s ním do vody. Rád bych napsal, že jsem se dočkal divoké jízdy a chytil svoji trofejní rybu, ale bohužel to se nestalo. Proběhlo jen drobné drbání. Do grilované tyčinky se totiž pustili podle všeho trumeni, nebo cejni. Ukázalo se, že cejni. Zmenšil jsem totiž nástrahu a opravdu mě začali chodit cejni, což rozhodně nebyla má cílová ryba. Ale občas díky za každý záběr, i když to zrovna není nějaký ten větší kus kapra či sumce, co tak rád chytám.

Grilovaná tyčinka na přívěsu pod háčkem….

Docela by mě zajímalo, kolik rybářů ze zoufalství občas na háček zavěsí nějakou tu lidskou pochutinu, jak jsem to udělal já. 🙂 Asi další anketu nastavíme právě na toto téma. Kdo by se chtěl pochlubit nějakou tou netypickou nástrahou, co v minulosti zavěsil na háček, může se vyjádřit hned zde pod článkem v chatu Facebooku. Pište, opravdu jsem zvědavý, zda jsem takový šílenec jenom já, nebo i někdo jiný.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.