Rybářský rozcestník

Také se občas podělíte s rybami o své jídlo?

Asi patřím mezi opravdové rybářské šílence, ale hlavně tehdy, když zrovna ryby moc neberou, jsem někdy tak zoufalý, že občas nabídnu rybám něco z toho, co zrovna sám mlsám. Je to sice většinou zoufalý pokus, který většinou nevyjde, protože zkušenost mám takovou, že když neberou, tak prostě neberou, ale občas dokáží ryby překvapit, stejně jako já je s nějakou tou lidskou pochutinou.

grilovacígrilovací

Tak se pochlubte dámy a pánové rybáři a přiznejte se, že jste někdy zkusili v zoufalství napíchnout na háček nějakou tu dobrotu, co jste si odtrhli sami od úst. Já tedy ano! Někdy, když mě zrovna selhaly všechny dobrůtky, co běžně vozím k vodě, zkusím na háček, nebo i na přívěs pod něj, napíchnout cokoliv, co zrovna konzumuji. Většinou je to rohlík, kůrka chleba, ale občas i nějaké sladkosti jako gumové medvídky, slaný popcorn, kus sýru…

Nedávno jsem si k obědu dopřál také grilované tyčinky, které jsem ale místo grilu opekl na pánvičce na troše oleje. Nějak jsem neměl hlad, bylo horko, ryby ne a ne zabrat a tak jsem mněl opět jednu ze svých slabších chvilek. Ukrojil jsem kus tyčinky a napíchnul ji na přívěs háčku a šup s ním do vody. Rád bych napsal, že jsem se dočkal divoké jízdy a chytil svoji trofejní rybu, ale bohužel to se nestalo. Proběhlo jen drobné drbání. Do grilované tyčinky se totiž pustili podle všeho trumeni, nebo cejni. Ukázalo se, že cejni. Zmenšil jsem totiž nástrahu a opravdu mě začali chodit cejni, což rozhodně nebyla má cílová ryba. Ale občas díky za každý záběr, i když to zrovna není nějaký ten větší kus kapra či sumce, co tak rád chytám.

Grilovaná tyčinka na přívěsu pod háčkem….

Docela by mě zajímalo, kolik rybářů ze zoufalství občas na háček zavěsí nějakou tu lidskou pochutinu, jak jsem to udělal já. 🙂 Asi další anketu nastavíme právě na toto téma. Kdo by se chtěl pochlubit nějakou tou netypickou nástrahou, co v minulosti zavěsil na háček, může se vyjádřit hned zde pod článkem v chatu Facebooku. Pište, opravdu jsem zvědavý, zda jsem takový šílenec jenom já, nebo i někdo jiný.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím