Rybářský rozcestník

Také se občas podělíte s rybami o své jídlo?

Asi patřím mezi opravdové rybářské šílence, ale hlavně tehdy, když zrovna ryby moc neberou, jsem někdy tak zoufalý, že občas nabídnu rybám něco z toho, co zrovna sám mlsám. Je to sice většinou zoufalý pokus, který většinou nevyjde, protože zkušenost mám takovou, že když neberou, tak prostě neberou, ale občas dokáží ryby překvapit, stejně jako já je s nějakou tou lidskou pochutinou.

grilovacígrilovací

Tak se pochlubte dámy a pánové rybáři a přiznejte se, že jste někdy zkusili v zoufalství napíchnout na háček nějakou tu dobrotu, co jste si odtrhli sami od úst. Já tedy ano! Někdy, když mě zrovna selhaly všechny dobrůtky, co běžně vozím k vodě, zkusím na háček, nebo i na přívěs pod něj, napíchnout cokoliv, co zrovna konzumuji. Většinou je to rohlík, kůrka chleba, ale občas i nějaké sladkosti jako gumové medvídky, slaný popcorn, kus sýru…

Nedávno jsem si k obědu dopřál také grilované tyčinky, které jsem ale místo grilu opekl na pánvičce na troše oleje. Nějak jsem neměl hlad, bylo horko, ryby ne a ne zabrat a tak jsem mněl opět jednu ze svých slabších chvilek. Ukrojil jsem kus tyčinky a napíchnul ji na přívěs háčku a šup s ním do vody. Rád bych napsal, že jsem se dočkal divoké jízdy a chytil svoji trofejní rybu, ale bohužel to se nestalo. Proběhlo jen drobné drbání. Do grilované tyčinky se totiž pustili podle všeho trumeni, nebo cejni. Ukázalo se, že cejni. Zmenšil jsem totiž nástrahu a opravdu mě začali chodit cejni, což rozhodně nebyla má cílová ryba. Ale občas díky za každý záběr, i když to zrovna není nějaký ten větší kus kapra či sumce, co tak rád chytám.

Grilovaná tyčinka na přívěsu pod háčkem….

Docela by mě zajímalo, kolik rybářů ze zoufalství občas na háček zavěsí nějakou tu lidskou pochutinu, jak jsem to udělal já. 🙂 Asi další anketu nastavíme právě na toto téma. Kdo by se chtěl pochlubit nějakou tou netypickou nástrahou, co v minulosti zavěsil na háček, může se vyjádřit hned zde pod článkem v chatu Facebooku. Pište, opravdu jsem zvědavý, zda jsem takový šílenec jenom já, nebo i někdo jiný.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím