Rybářský rozcestník

Rybolov v Norsku ve fotografii

Tak mí kamarádi zase vyrazili do Norska na báječný rybolov. Původně jsem měl jet s nimi, ale chyběl čas. Naštěstí dovezli mnoho krásných fotek a tak se samozřejmě s Vámi o ně podělím.

Norsko v plné kráse

Cesta na sever je dlouhá napřed autem, potom i trajektem …

Trajektem na cestě do Norska

Trajektem na cestě do Norska

Trajekt v celé své kráse ...

Trajekt v celé své kráse …

Cíl cesty byl jediný. Odpočinout si od civilizace a zachytat si. Na oboje jsou ostrovy v Norsku tím ideálním místem. Každým rokem mí kamarádi získávají větší zkušenosti v rybolovu na moři a přesto, že díky pracovnímu vytížení, se přes rok doma k vodě nedostanou, v Norsku si to všechno vynahradí.

Pokračování cesty po Norsku ...

Pokračování cesty po Norsku …

Cíl cesty na dohled!

Cíl cesty na dohled!

Důkladná příprava je nutná, pak nástup na loď a vydat se na lovné místo … a další fotografie ukazují partu na vodě a to v plné parádě. Nebojte, prý jim zima nebyla, měli totiž důkladné oblečení a hlavně vnitřní zahřívadlo. Rum s čajem a to pěkně horký.

Příprava na lov - nástup na loďku

Příprava na lov – nástup na loďku

Příprava je opravdu nutná, vše musí fungovat!

Příprava je opravdu nutná, vše musí fungovat!

Pilkrování na lodi, počasí si nevybereme!

Pilkrování na lodi, počasí si nevybereme!

A pokud máte štěstí, pak si skvěle zachytáte a ulovéte často i ryby velké přes 1 metr. A co se dá chytit? Tak například velké tresky, vlkouše, štikozubce, mořské mníky, platýsi, kambaly, sledě, makrely …

Kdo umí, nebo má štěstí :), uloví opravdu pěkné kusy

Kdo umí, nebo má štěstí :), uloví opravdu pěkné kusy

Pěkné úlovky

Pěkné úlovky

I ženám se zde daří!

I ženám se zde daří!

A jak se vlastně v norsku na moři chytá? Můžete zkusit pilkrování, tedy chytat na loďce pod sebou na pilkry a to i ve velkých hloubkách. Také se tu může vláčet na různé gumové nástrahy, ale i větší woblery, nebo zkusit troling, tedy vláčení nástrah vlečených za lodí ve velkých hloubkách. Ovšem pro více členou skupinu na menší lodi je přeci jen nejlepší pilkrování.

Ovšem nachytat ryby, to je jen polovina práce, pak se musí celý úlovek zpracovat. A to dá někdy zabrat, zvláště, když musíte vykuchat 20-30 ryb najednou a menší není pod půl metru. Ty metrové pak také nejsou vyjímkou. Vyvrhnout vnitřnosti, zbavit se hlav a ocasu a pak hurá s nimi do mražáku. Nezapomeneme si samozřejmě nějakou odložit na večeři!

Kuchání ryb - to patří také k rybařine v Norsku

Kuchání ryb – to patří také k rybařine v Norsku

Čerstvě nachytané ryby ...

Čerstvě nachytané ryby …

Čerstvé úlovky ....

Čerstvé úlovky ….

Maják u pobřežá nesmí chybět

Maják u pobřežá nesmí chybět

Tak už vás to páni rybáři láká? Vyrazit na lov do vzdálených krajů není tak náročné pro naše peněženky, jak to na první pohled vypadá. Na jaře, při cestě jedním autem, takový týdenní pobyt přijde na zhruba 10000,- Kč pro jednoho. Nepočítáme však rybářskou výbavu a kvalitní oblečení, bez kterého v žádném případě na sever nevyjíždějte.

S pruty, sonarem a dalším náčiním Vám rádi pomohou v každé větší speciální prodejně pro rybáře. Není to úplně laciné, ale pak již každý rok dokupujete jen drobnosti. Dobrá partie, skvělé rybářské zážitky a v neposlední řadě úžasná příroda a klid na duši Vám tyto náklady vynahradí.

Článek sezóna 2005

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Sedmnáctiletý student pokořil český rekord. Chytil kapra vážícího 32 kilogramů

Fantastik, takové jméno dostal kapr vážící 32 kg. Unikátní kousek ulovil nedávno teprve 17letý Stanislav Blažka. Pokořil tak rekord mezi kapraři. V českých svazových vodách se podle dostupných informací těžší rybu doposud chytit nepodařilo.

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím