Rybářský rozcestník

Rybářský veletrh For Fishnig 2022 bude letos v březnu!

Největší rybářský veletrh v ČR For Fishing 2022 proběhne letos v termínu od 10-13. března. A co v Praze vše bude? Návštěvníci na veletrhu naleznou novinky renovovaných výrobců rybářských potřeb pro rok 2022, prezentaci jednotlivých rybolovných technik, přednášky, soutěže… Jde o klasický formát, návštěvníci vystavovatele najdou ve 4 velkých halách, tedy půjde o podobný formát, jak před dobou koronavirovou.

Rybářský

Místo konání:

PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany

Ceny vstupenek:

  • 200 Kč plné vstupné na pokladně
  • 150 Kč předprodej vstupenek on-line
  • Zdarma: děti do 140 cm, držitelé průkazu ZTP, ZTPP (po předložení platného průkazu)
  • 150 Kč parkovné osobní vozidlo

Předprodej vstupenek zde: vstupenky-pva.cz/for-fishing-2022

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.