Rybářský rozcestník

Rybářský rozcestník.cz na rybářském veletrhu FOR FISHING 2020 – 4 den

A máme tu poslední report z rybářského veletrhu FOR FISHING 2020. Navštívili jsme další stánky a připravili pro vás krátké info z posledního dne veletrhu. Z jedné strany jsme smutní, že veletrh dnes končí, ale z druhé strany se těšíme, až vyrazíme k vodě s novýma hračkama, co jsme si zde, na FOR FISHING 2020, pořídili. Pokud jste letos FOR FISHING 2020 vynechali, rozhodně by vás to mělo mrzet! Příští rok neváhejte a přijeďte do Prahy na ten další, který se začne chystat okamžitě potom, co tento aktuální dnes odpoledne skončí.

niklmuzeum-navijáky-vletrhpatronelektroelektrotrakkerZdeněkmuzeum-navijáky-vletrhpatronjrcnashstánekstánekstánkystánky

Hned po ránu jsme navštívili ojedinělý stánek na rybářském veletrhu VIKING. Firma VIKING nabízí komplexní řešení elektřiny všude tam, kde se nelze připojit k běžné síti. Právě pro rybáře představila lehké přenosné solární panely, které dokáží nabýt jak telefon či notebook, tak dokonce i gelové baterie vhodné pro pohon lodních elektromotorů. Také si díky jejich „udělátkům“ můžete svítit u vody třeba celou noc, elektřiny budete mít stále dostatek.

Kde se každý rok rozhodně nesmíme zapomenout zastavit, to je na stánku Zdeňka Hofmana, který zde na veletrhu představuje v kostce historii rybaření díky stovkám úžasných unikátů. A máme skvělou zprávu! Konečně se mu podařili sehnat prostory pro jeho kamenné muzeum, které co nevidět otevře. Budem vás informovat, moc mu fandíme.

Neodpustil jsem si ze Zdeňkem jednu fotečku. 🙂 Ale podívejte se dále na pár fotografií z mé nedělní obchůzky halami…

Každý rok se na veletrhu FOR FISHING prezentují i rybářské školy. Jak ta z Třeboně, tak ta Vodňanská.

Stálice na pražském veletrhu je také firma PATRON FISHING. I letos se vyplatilo jejich stánek navštívit, opět přivezli do prahy pár novinek.

Rybáři a rybářky, kamarádi, přátelé, prostě všichni, co nás čtete. Strávili jsme zde na veletrhu FOR FISHING 2020 krásné 4 dny, poznali mnoho nových lidí, pozdravili se s kamarády a parťáky od vody a hlavně načerpali mnoho inspirací a nápadů, které letos opět jistě využijeme u vody. Už se těšíme na první výpravu a nebojte se, i letos vám přineseme spousty nových článků, vidí i fotografií nejen z naší dílny, ale i od ostatních našich spřátelených webů.

Petrův zdar přeje z Prahy z Letňan Jiří Langer a Lumír Mikeš, redaktoři vašeho, doufáme že oblíbeného, rybářského webu Rybářský rozcestník.cz!

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.