Rybářský rozcestník

Zimní mix pro menší rybky

Díky hlíně v krmení je tato směs vhodná na řeky. Receptůra je zaměřená na lov v zimním období, tedy ve studené vodě, kdy jsou ryby málo aktivní.

1 náročnost
30 minut
+ doby proschnutí hlíny  
Zimní mix pro menší rybky
 • 1 kg suché prosáté hlíny
 • 500 g čerstvého toustového chleba rozdrobeného přes síto
 • 200 g pomleté pstruhové granule
 • 100 g kukuřičné mouky
 • 3 lžíce kakaa nebo čokoládového prášku
 • 1 lžíce moučkového cukru
 • 1 lžíce zázvoru
 • 1 lžíce soli
 • 4 lžičky kurkumi
 • Příprava

  1. Připravíme si jednotlivé suroviny; hlínu necháme důkladně proschnout, pak ji prosijeme, toustový chleba rozdrobíme přes vhodné síto, pstruhové granule pomeleme
  2. Vše spolu důkladně promícháme, krmení můžeme ihned použít, případně ho skladujeme uzavřené v suchu a temnu.

  Nejčtenější články

  Chytáme štiky – vhodné rybolovné techniky

  Jak asi každý rybář ví, štika je v českých vodách hned po sumci druhá největší ryba dorůstající délky hodně přes 1 metr. Vážit pak může až ke 35 kg. Ovšem průměrná lovná délka v Česku je jen někde kolem 40 až 70 cm, o váze ryb sotva několika kilogramů. Je to predátor a zdravotní policie v jednom. Ráda totiž loví zraněné a nemocné ryby, nepohrdne ale ani mrtvou rybkou, drobnými hlodavci či mláďaty ptáků. A jak tedy na štiky? Využít můžeme hned několik metod. Chytáme je na plavanou, položenou, nebo také vláčením. Ovšem jde to i na mušku s muškařským náčiním!

  Vyvěšená – chytání štik pod špičkou prutu

  Tato metoda lovu štik je vhodná všude tam, kde hned u břehu je dost velká hloubka. Pomocí delšího prutu, většího splávku (kačenky) a živé nástražné rybky plavající pod splávkem, se právě štiky vyhledávající kořist u břehu dají často přemluvit k útoku.

  Rybí pásma, aneb je dobré vědět, co nám plave pod nohama

  Vodní toky jsou poměrně dost charakteristické v mnoha aspektech. Pokud je zkoumáme, sledujeme u nich různé, například to, zda protékají přirozenou krajinou, nebo regulovaným korytem, také hodnotíme jejich šíři, či členitost … Další důležitou roli hraje hloubka toku, síla proudu, typ dna, od toho všeho se právě odvíjí okysličení vody, teplota vody apod. A podobné je to i u vod stojatých. Ty mají také své charakteristické rysy. A právě charakteristika toku nebo nádrže má vliv na druhy živočichů a také ryb, které v daném pásmu žijí.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím