Rybářský rozcestník

Výroba kukuřičné moučky

Tato moučka (mouka) se dá běžně koupit, ale někdo si rád vyrábí vše pěkně doma. A na co se hodí? Především při výrobě pelet či boilies, ale stejně tak je skvělá jako součást různých zakrmovacích mixů vhodných například do feederových krmítek.

1 náročnost
20 minut
+ 4-5 hodin oschnutí  
  • pár klasů zralé kukuřice
  • voda
  • mixér, sítko, hadrová utěrka
  • vhodná nádoba na uskladnění
  • Příprava

    1. Klasy kukuřice povaříme ve vodě, až zrna pěkně změknou
    2. Okapané klasy necháme na utěrce několik hodin oschnout, pak je oloupáme
    3. Nakonec zrna rozmixujeme v robotu a moučku máme hotovou.

    Doporučení

    Pokud nebudou zrna úplně oschlá, je lepší je na sucho chvíli opražit na pánvi, tak zajistíte, že se vám místo moučky v mixéru neutvoří nežádoucí kaše.

    Poznámka

    Příklady receptů na využití této moučky:

    Nejčtenější články

    5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

    Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

    Vytuněná umělá kukuřice

    Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

    Ryba v české kuchyni – 6. díl

    Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.