Rybářský rozcestník

Levná zimní krmítková směs

Skvělé krmení do ledové vody během chytání v zimě a časně z jara. Je tmavé, dobře rozpadavé, vhodné především do stojatých a mírně tekoucích vod. Přiláká především plotice a cejny, také tlouště.

1 náročnost
30 minut
Levná zimní krmítková směs
 • 50 % lehce na sucho na pánvi osmahnuté rohlíkové strouhanky
 • 30 % lehké hlíny (například z krtince)
 • 20 % jemného šrotu
 • 1 balíček vanilkový pudink
 • suchý (práškový) medový dip
 • Příprava

  1. Na jemno prosátou rohlíkovou strouhanku lehce osmahneme na sucho na pánvičce, pěkně dozlatova
  2. Do vychladlé strouhanky zamícháme šrot a hlínu
  3. Směs nakonec  dochutíme vanilkovým pudinkem a suchým (práškovým) medovým dipem
  4. Používáme především jako směs do feederových krmítek.

  Nejčtenější články

  Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

  Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

  Lov úhořů – jak na ně

  Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím