Rybářský rozcestník

Pstruh lipan nebo siven na slanině

Tento jednoduchý recept nikdy nezklame! Vykuchaní pstruzi, lipani nebo siveni opečení dozlatova na pánvi, na kostičkách slaniny.

2 náročnost
25 minut
 • 4 ks vykuchaní pstruzi, seveni nebo lipani (800 g)
 • 200 g slaniny
 • sůl
 • Příprava

  1. Slaninu nakrájenou na drobné kostičky necháme na pánvi roztavit
  2. Vložíme, z venku i zevnitř, osolené ryby a pečeme je dozlatova, při pečení se slanina připeče na rybu, což je žádoucí!

  Doporučení

  Podáváme s různě upravenými brambory, nebo studenými těstovinovými saláty, případně s čerstvým pečivem.

  Nejčtenější články

  Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

  15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

  Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

  Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

  Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

  MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.