Rybářský rozcestník

Treska s pórkem a anglickou slaninou

Na oleji orestované plátky tresky, posypané slaninou a pórkem.

2 náročnost
20 minut
Treska s pórkem a anglickou slaninou
 • Rozpis na 4 porce:
 • 600 g filetů z tresky
 • 200 g anglické slaniny
 • 1 ks menšího pórku
 • koření na ryby
 • hladká mouka
 • citrón
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Filety rozmrazíme, přebytečnou vodu vysušíme papírovým ubrouskem, posypeme kořením na ryby, mírně osolíme a pak obalíme v hladké mouce
  2. Orestujeme na rozpáleném oleji, z obou stran, dozlatova
  3. Na druhé pánvičce na troše oleje orestujeme na kostičky nakrájenou anglickou slaninu a pórek nakrájený na kolečka
  4. Porce tresky servírujeme posypané opečenu anglickou slaninou s pórkem, zdobíme plátky citrónu.

  Doporučení

  – Jako přílohu podáváme různě upravené brambory.

  Nejčtenější články

  Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

  Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

  Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím