Rybářský rozcestník

Treska na koriandrovém másle

Osolené, pepřem okořeněné filety tresky potřené koriandrovým máslem, pak zprudka orestované na pánvi na troše dobře rozpáleného oleje.

2 náročnost
30 minut
+ doba odležení másla  
 • 400-600 g filetů z tresky
 • 1 lžíce oleje
 • pepř
 • sůl
 • Na koriandrové máslo:
 • 200 g neochuceného másla
 • 2 lžičky nasekaných lístků čerstvého koriandru
 • 1 lžička petrželové natě
 • potravinářská folie
 • Příprava

  1. Nejlépe den předem si připravíme koriandrové máslo; lístky koriandru a petrželovou nať nasekáme nadrobno, bylinky pak vmícháme do povoleného másla, dochutíme pepřem a solí, máslo přendáme na potravinářskou folii, vytvarujeme váleček, důkladně zabalíme a dáme ztuhnout do chladničky
  2. Filety trsky osolíme, okořeníme pepřem, necháme chvíli odležet, pak filety potřeme korinadrovým máslem
  3. Ryby restujeme zprudka, na troše dobře rozpáleného oleje, pěkně dozlatova.

  Poznámka

  Foto: Naďa Indruchová

  Nejčtenější články

  Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

  Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

  Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím