Rybářský rozcestník

Rychlá ledová káva

Jde o takovou nouzovku u vody, kdy chybí tělu kofein, ale na horkou kávu, v těch vedrech, není ani pomyšlení. Pokud nemáme led, jde spíše o studenou než ledovou kávu, ale i tak osvěží a pěkně nakopne!

1 náročnost
2 minut
rychlá
 • Na hrnek kávy:
 • 1,5-2 vrchovaté lžičky instantní kávy
 • 2-4 lžičky cukru (nemusí být!)
 • 1 dcl mléka nebo smetany
 • 1/2 hrnku studené vody
 • Příprava

  1. Do hrnku odměříme kávu, kdo dává cukr také cukr, hrnek do poloviny zalijeme studenou vodou, vše rozmícháme lžičkou.
  2. Zbytek hrnku dolijeme studeným mlékem nebo smetanou.
  3. Opět zamícháme a ihned upíjíme.

  Doporučení

  Pokud u vody budete mít k dispozici led, rozhodně dvě tři kostky použijte, káva pak bude opravdu krásně ledová.

  Nejčtenější články

  Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

  Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

  Co vše lze nastražit na přívěs háčku

  Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

  Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

  Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?