Rybářský rozcestník

Rychlá ledová káva

Jde o takovou nouzovku u vody, kdy chybí tělu kofein, ale na horkou kávu, v těch vedrech, není ani pomyšlení. Pokud nemáme led, jde spíše o studenou než ledovou kávu, ale i tak osvěží a pěkně nakopne!

1 náročnost
2 minut
rychlá
 • Na hrnek kávy:
 • 1,5-2 vrchovaté lžičky instantní kávy
 • 2-4 lžičky cukru (nemusí být!)
 • 1 dcl mléka nebo smetany
 • 1/2 hrnku studené vody
 • Příprava

  1. Do hrnku odměříme kávu, kdo dává cukr také cukr, hrnek do poloviny zalijeme studenou vodou, vše rozmícháme lžičkou.
  2. Zbytek hrnku dolijeme studeným mlékem nebo smetanou.
  3. Opět zamícháme a ihned upíjíme.

  Doporučení

  Pokud u vody budete mít k dispozici led, rozhodně dvě tři kostky použijte, káva pak bude opravdu krásně ledová.

  Nejčtenější články

  Lov candátů na feeder

  Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

  Podzimní jednodenní lov kaprů

  Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

  Nejlepší nástrahy používané při lovu na dírkách

  Při lovu na dírkách volíme nástrahy nejen podle jejich předpokládané účinnosti, ale také podle zvolené metody lovu. I při chytání pod ledem totiž můžeme volit několik způsobů, jak prezentovat nástrahu. Vše záleží na tom, na jaký druh ryb se při chytání na dírkách zaměříme.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím