Rybářský rozcestník

Návnada z brambor a rybí moučky

Tuto návnadu občas prohodíme kolem splávku.

 • 2 ks středně velké brambory
 • 150 g masové moučky
 • 150 g strouhanky
 • 100 g rybí moučky
 • 100 g konopné moučky
 • 1 lžíce rostlinného oleje
 • otruby či šrot na zahuštění těsta
 • voda na uvaření brambor, na rozředění těsta
 • Příprava

  1. Oloupané brambory přepůlíme, uvaříme je doměkka v troše vody, pak je vytáhneme a necháme prochladnout a okapat
  2. Připravené brambory rozmačkáme vidličkou, do misky přisypeme nejlépe čerstvě namletou strouhanku, všechny tři moučky, dobře vše prohněteme
  3. Za stálého míchání přidáváme horkou vodu, až získáme silně lepící pastu
  4. Nakonec do těsta zapracujeme lžíci rostlinného oleje, podle potřeby těsto naředíme studenou vodou, nebo naopak zahustíme otrubami či šrotem.

  Nejčtenější články

  Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

  Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

  Lov úhořů – jak na ně

  Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím