Rybářský rozcestník

Losos po bretaňsku

Teplý předkrm z kostek lososa orestovaných spolu se žampiony na másle.

1 náročnost
30 minut
 • Suroviny pro 4 osoby:
 • 600 g očistěného lososa
 • 60 g másla
 • 4 ks malých žampiónů
 • 2 lžíce citrónové šťávy
 • petrželka
 • sůl
 • Příprava

  1. Na pánvi rozehřejeme část másla, přidáme lososa nakrájeného na malé kousky, žampióny nakrájené na plátky a vše chvíli restujeme
  2. Směs osolíme a dopečeme v troubě předehřáté na 200 °C cca 10-15 minut
  3. Zbývající máslo rozehřejeme, vmícháme usekanou petrželku, citrónovou šťávu a nalijeme před podáváním na lososa.

  Doporučení

  Příloha: Smažené bramborové hranolky a jemný zeleninový salát.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?